Wszystko o norweskim sykemelding , egenmelding

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
van der Chrzaszcz

Post autor: van der Chrzaszcz » pt mar 01, 2019 9:56 pm

Mozesz podac te przepisy na ktore sie powolales?

kd501

Post autor: kd501 » ndz mar 03, 2019 12:17 pm

chciałem wrzucić zdjęcie, ale nie mam jak ( poniżej 50 postów )

ale jest to np. paragraf 8-28, 8-16 i 8-10

van der Chrzaszcz

Post autor: van der Chrzaszcz » pt mar 08, 2019 10:24 pm

kd501 pisze: szef był w NAV i tam powiedzieli że to zależy od niego, czy będzie płacił za 7,5 godz, czy za 10,5, ponieważ przepisy nie są jednoznaczne"...
Czyli zostales zrobiony na szaro. Przepisy sa faktycznie niejednoznaczne ale to nie znaczy, ze pracownik NAV byl kompetentny i jego opinia jest wiazaca. Niesety szef idzie w zaparte wiec nie wiem jak mozna go przekonac nie psujac sobie stosunkow w pracy i nie wydajac fortuny na pomoc/opinie prawna - zwlaszcza, ze niekoniecznie cos Ci sie uda ugrac. Dlatego takie sprawy lepiej zalatwiac przez zwiazki zawodowe.
Mozesz napisac do arbeidstylsynet, opisz zwiezle problem, zalacz to pismo co wyslales szefowi i kopie nowego kontraktu. Ryzyko, jest takie, ze skontaktuja sie z twoim szefem w celu wyjasnienia sprawy - wiec nie wiem jak pozniej beda wygladaly wasze relacje.
Na przyszlosc, radze nie pisac elaboratow gdzie powoluje sie na kozdy dostepny przepis, bo to tylko zamydla sprawe. Krotko, zwiezle - jeden czy dwa paragrafy i pytanie zeby sie do nich odniesc.
Powodzenia.

kd501

Post autor: kd501 » sob mar 09, 2019 8:42 pm

Masz rację, tym bardziej że mając doświadczenie z tym konkretnym NAV, gdzie niby ( tu też mam wątpliwości czy faktycznie tak było ) szef zasięgał opinii, mogę stwierdzić że są tam problemy z kompetencjami pracowników.
Tak jak pisałem wcześniej - w firmie nie ma związków zawodowych...
Relacje z szefem nie dotyczyły by wyłącznie mnie, tylko grupy kilkunastu ludzi, którzy są w identycznej sytuacji.

Co do elaboratów - wysłałem wyłącznie ze 3-4 wycinki, długości 1 zdania, dotyczące konkretnie sprawy.

ODPOWIEDZ