Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Spotkania i imprezy w Norwegii, Poznajmy się w realu, Kolacja dla dwojga...

Moderator: Moderatorzy

Diva

Re: Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Postautor: Diva » czw paź 08, 2009 7:19 pm

Mardok pisze:
Polski facet, to skarb . . .

To dlaczego Twoim mężem jest Norweg? :wink:
Ale tak poza tym, to zgadzam się z tym zdaniem :mrgreen:

Dlaczego?- dobre pytanie-bo malo bylo chyba wtedy Polakow w Norwegii . . .

Teraz go tu zabralam i probuje go polonizowac, zeby choc troche tej polskosci pokosztowac :wink:
"I cheat and I lie but I know what is wrong and I know what is right"

Diva

Re: związek

Postautor: Diva » czw paź 15, 2009 9:59 pm

Lowiczanka pisze:Norwezki preferuja facetow ktorzy moga dac im to co lubia i potrzebuja: kase, bezpieczenstwo i duzo dzieci.

A czy Norwegowie moga im to wszystko zapewnic i to na raz? ( oprocz tej ostatniej opcji) :lol:

Diva

Postautor: Diva » wt lis 03, 2009 4:52 pm

stille pisze:Honka, biore slub w norwegii, bo w polsce to sie normalnie nie da :? w srode, czyli wtedy kiedy wypada nasza data, w polsce slubow sie nie udziela, babka w urzedzie wywalila takie oczy :shock: i spytala z kretynskim usmiechem, czy ja przypadkiem dat nie pomylilam. idiotka jakas. :? za duzo kasy kosztowaly by przyloty O. do polski + tlumacz przy kazdej wizycie w urzedzie + wiecej tlumaczen dokumentow. nie oplaca nam sie to wogole. te pieniadze zamiast komus pchac do kieszeni wole wydac na wesele (w wawie).

Wszystko sie da w Polsce i sluby udzielaja w kazdy dzien tygodnia, wiem z wlasnego doswiadczenia :)
Nawet jest o wiele latwiej niz w NO, mniej biurokracji i dokumentow.

Awatar użytkownika
Asiulek

Postautor: Asiulek » śr sie 28, 2013 11:07 pm

A tak odświeżę temat. Może ktoś coś doda jeszcze o tych różnicach kulturowych, bo to się wydaje mi bardzo ciekawe, zwłaszcza, że planuję wyjazd do mojej drugiej połówki. W życiu nie byłam w Norwegi, na razie tylko mój odwiedził Polskę. Z tego co widzę, na pewno są dużo mniej rodzinni. Chyba że to moja familia, jest jakaś nad wyraz. Bo wszyscy zaaferowani, dzwonią, chcą poznać (mama zaczęła zakuwać angielski) czego On nie doświadczył. Ciekawe jest też postrzeganie Polski przez Norwegów. Mój w końcu się przekonał i powiedział, że wierzy już w pojęcie CENTRALNA EUROPA i że nie jesteśmy "so shity as Russia". ^^

mukaa

Postautor: mukaa » ndz gru 08, 2013 12:55 am

Czy ja wiem czy mniej rodzinni? Moze raczej bardziej niezalezni. Zreszta to chyba raczej roznice indywidualne.

Trudno powiedziec mi, co jest roznica kulturowa, a co po prostu cecha charakteru ;)

No moze to, ze tutaj nie ma takiego traktowania kobiety jak damy ;) otwieranie drzwi, wyreczanie, wylewne uprzejmosci i calowanie po raczkach ;)

MoniqueM

Postautor: MoniqueM » pt lip 03, 2015 6:48 pm

Chyba sie zakochalam. Bardzo mi sie podoba Norweg i chyba ja jemu tez,a przynajmniej odnosze takie wrazenie. Widze go w pracy codziennie, jestem spokojna i troche wstydliwa, wole zeby to on mi zapropnowal spotkanie a nie ja jemu,bo gdybym dostala kosza no to lipa. On raczej tez jest wstydliwy i chyba z tych spokojnych i niezbyt rozmownych (tak mi sie wydaje),ale jak tak bedziemy sie czaic to nic z tego nie bedzie.
Nie wiem co robic. Teraz jade na wakacje i chyba umre z tesknoty.Znam jego imie, nazwisko,adres, i facebooka.
Obecnie jestem w zwiazku z Polakiem i jest on dla mnie dobry,ale czasmi mysle,ze zostalo juz tylko przyzwyczajenie.
Norweg tak mi w glowie zawrcil,ciagle o nim mysle w nocy nie moge spac normalnie nie moge nad tym zapanowac. Praktycznei o nim myle non stop.
Czy sa tu Polski ,ktore zyja z Norwegiem i moga mi udzielic jakis informacji?

Wróć do „SPOTKANIA FORUMOWICZÓW, IMPREZY”