Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Spotkania i imprezy w Norwegii, Poznajmy się w realu, Kolacja dla dwojga...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Honka

Re: Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Postautor: Honka » śr lis 05, 2008 10:33 pm

Dzieki stille i 2ale2 :taniec_g: Kurde myslalam, ze tu w No cywilny, a w PL koscielny, ale wlasnie sie dowiedzialam, ze tak nie mozna :zam: A znowu co sie orientuje to papiery z Polski wazne tylko 3 m-ce no i jeszcze te "apostille", ktore zalatwie tylko w Warszawie. Troszke to skomplikowane, ale najwazniejsze ze to wszystko w dobrym celu :D
Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć. /J.W. Goethe/

stille
Pochwał: 1

Postautor: stille » śr lis 05, 2008 11:16 pm

Honka, no jakos tak wlasnie, ze to nasze oswiadczenie z usc jest wazne tylko 3m-ce. orientujesz sie gdzie w wawie trzeba sie zglosic po to apostille ?

2ale2 o co chodzi z tym aktem urodzenia unijnym ? mam babce w urzedzie powiedziec prosze mi wydac na druku unijnym ? czy unijny to jest domyslny na jakim wydaja ? sorry za durne pytania, ale nie znam sie :P
Nå er det bare ork liksom... venter på ferie se :P

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
puddle

Postautor: puddle » czw lis 06, 2008 9:28 am

stille musisz poprosic o unijny :ok:
"Nadzieje na jut­ro są at­rakcyj­ne, póki dziś nie stało się wczoraj. " W.F.

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » czw lis 06, 2008 3:57 pm

Stille a Ty w koncu gdzie bierzesz slub? W norwegii? :D Gdzies mi sie przewinelo na forum, ze planowalas w Polsce :!: Jade teraz do Polski, a wiec sie dowiem z tym apostille - no i zadzialam z tymi papierami.
Nie pracuje (bo chodze do dziennej szkoly), nie mamy dziecka, a wiec ... bedzie slub, zeby miec tu pobyt i byc razem z ukochanym :wiwat: No chyba, ze ominelam jakies kryteria, ktore pozwola mi na legalny pobyt :zam:

stille

Postautor: stille » czw lis 06, 2008 5:22 pm

Honka, biore slub w norwegii, bo w polsce to sie normalnie nie da :? w srode, czyli wtedy kiedy wypada nasza data, w polsce slubow sie nie udziela, babka w urzedzie wywalila takie oczy :shock: i spytala z kretynskim usmiechem, czy ja przypadkiem dat nie pomylilam. idiotka jakas. :? za duzo kasy kosztowaly by przyloty O. do polski + tlumacz przy kazdej wizycie w urzedzie + wiecej tlumaczen dokumentow. nie oplaca nam sie to wogole. te pieniadze zamiast komus pchac do kieszeni wole wydac na wesele (w wawie).

jesli nic sie nie zmieni do grudnia, to pewnie pobierzemy sie wczesniej, choc nie chce tego. nie dlatego ze nie kocham, ale tyle czekam na nasza date, ze przyspieszac slub bo udi jest durne, to mi szkoda. taki slub dla papierow. bo panstwo norweskie nie zamierza mi chyba wydac pozwolenia na prace. ale na to szkoda mi juz slow.

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
Izabela84

Postautor: Izabela84 » ndz lis 16, 2008 11:45 pm

Ja i moj maz polak-ale obywatel norwegii mielismy slub cywilny w norwegii a teraz planujemy koscielny w polsce, oczywiscie ze tak mozna. Gdzie mial by byc problem w Polsce u ksiedza? Apostille niebylo potrzebne na akcie urodzenia tylko na potwierdzeniu z urzedu stanu cywilnego ze niemam w polsce meza. Apostille mozna od reki dostac tylko w Warszawie w ministerstwie spraw zagranicznych, albo moga wyslac listownie ( nawet do norwegii). Wszystko zwiazane z konkubiantem ktory potem musial zakonczyc sie slubem zalatwialismy na policji, pozwolenie na pobyt oczywiscie tez. Mielismy troche problemow z zalatwieneim tego wszystkiego, niestety robia pod gorke i maja wymogi no i czasu to zajelo .... rok i troche.... ale warto bylo.. Poprostu wraz z ukochanym musiscie sie udac na policje powiedziec jak sprawa stoi (ze sie bardzo, bardzo kochacie i chcecie byc razem :love_fl: ) i tam wszystko powiedza co i jak pokoleji. I dadza papier na ktorym bedzie wszystko jakie papiery macie zlozyc do kiedy i wogle. W razie pytan chcetnie odpowiem :)

Awatar użytkownika
Izabela84

Postautor: Izabela84 » ndz lis 16, 2008 11:53 pm

Acha moj maz musial wykazac zarobki ze jest w stanie mnie utrzymac i ze mamy gdzie mieszkac.... Musilismy pokazac album ze zdjeciami i bilety lotnicze...a wogle to najlepiej jak bym byla w ciazy w tedy konkubiant duzo latwiej dostac, tam nam powiedzieli... Ogolnie oni sie teraz bardzo boja bo jest duzo "papierkowych malzenstw" i dlatego te zdjecia i bilety no i nawet musielismy wpisac w podanie "siadkow" ktorzy znaja nas jako pare 2 lata, bo tyle trzeba byc razem zeby dostac konkubiant. Oczywiscie nikt ci tego nieudowodni jak jest inaczej :) No ale my mielisy zdjecia z datami i bilety sprzed dwuch lat.

To chyba wszystko ale jak cos mi sie jeszcze przypomnij to napisze :)

Pozdrowka

stille

Postautor: stille » pn lis 17, 2008 12:06 am

izabela, pociagne temat. :)

jak to jest... wydadza nam oswiadczenie o konkubinacie jak nie mieszkamy razem 2 lata ? (mieszkamy razem od marca tego roku). jestesmy ze soba juz ponad 2 lata, zdjec tez mamy mnostwo, swiadkow tez sie znajdzie heheh. moj O. ma stala prace, takze moze udokumentowac ze jest w stanie nas utrzymac, ja zreszta tez pracuje. czy jesli zlozymy wniosek o konkubinat to mamy okreslony czas, w ktorym mamy sie pobrac ? (wspomnialas o konkubinacie ktory musi zakonczyc sie slubem). chcemy sie pobrac we wrzesniu 2009. myslisz ze moglibysmy powalczyc o konkubinat ? oplaca sie ? czytalam na stronie udi ze mozna zlozyc wniosek o pozwolenie na zasadzie laczenia rodzin, jesli w ciagu pol roku od zlozenia wniosku dojdzie do slubu. te pol roku jest sztywne bardzo ? i czy pozwolenie przychodzi po zlozeniu dokumentow, czy czekaja na akt slubu ?

pytam, bo chodzi o moje pozwolenie na pobyt. pracuje legalnie, na pelen etat ale udi ma to wyraznie w dupie i pozwolenia wydac nie chce. szukam rozpaczliwie innej drogi. :)

doczytalam na stronie udi, ze moge skladac podanie o Forlovelsestillatelse (besøk for å gifte seg i Norge) ale tam jest napisane, ze po zawarciu malzenstwa, musze zlozyc podanie o laczenie rodzin - z malzonkiem, i to musi nastapic przed wygasnieciem tego pozwolenia narzeczenskiego - inaczej musze opuscic norwegie. kurde, da sie to jakos ominac ? to w takim razie musialabym to podanie zlozyc na mniej niz 6 m-cy przed slubem, bo musze okazac akt slubu do laczenia rodzin przed wygasnieciem tego 6 miesiecznego pozwolenia.

czy ktos skladal taki wniosek ? da sie to jakos obejsc te 6 miesiecy?

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » pn lis 17, 2008 3:55 pm

Witam! Wrocilam z Polski :P i to co z mojej strony bylo potrzebne do slubu uwazam za zalatwione :D
Mianowicie: zaswiadczenie o zdolnosci zawarcia zwiazku malzenskiego i skrocony akt uroodzenia /na druku unijnym/ odebrane z USC, nastepnie zaswiadczenie /tylko na druku polskim/ przetlumaczine na j. angielski.
Zaswiadczenie i akt ur. przeslany do MSZ w W-wie w celu otrzymania poswiadczenia Apostille.
Jako adres zwrotny podalam Norwegie!
Jeszcze musimy tu zglosic na polcji o pozwolenie na pobyt do czasu slubu.
Moj A. dowiedzial sie, ze ten okres trwa ok. 5-cy.
Stille najlepiej zapytajcie sie - moze podejda do Waszej sytuacji jakos elastycznie - wkoncu macie wyznaczona date slubu!!!! Trzymam kciuki!
p.s. Obraczki juz czekaja :ok: Mam nadzieje, ze moje papiery szybciutko przysla, bo zaswiadczenie wazne 3 m-ce!

stille

Postautor: stille » pn lis 17, 2008 9:54 pm

Honka, dzieki za info o apostille :D

ten okres pozwolenia narzeczenskiego to jak pisalam wyzej 6 miesiecy. przed wygasnieciem tegoz, musi zostac zlozony wniosek o laczenie rodzin - malzenstwo.

czyli dalej jestem w ciemnej dupie ze wszystkim. nic, do marca bedzie jak jest, moze szybko zleci a ja zapomne. a w polowie marca zlozymy wniosek o to pozwolenie narzeczenskie. :roll: kurde, serio nie ma innej drogi...

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
Izabela84

Postautor: Izabela84 » wt lis 18, 2008 1:39 am

stille pisze:izabela, pociagne temat. :)

jak to jest... wydadza nam oswiadczenie o konkubinacie jak nie mieszkamy razem 2 lata ? (mieszkamy razem od marca tego roku). jestesmy ze soba juz ponad 2 lata, zdjec tez mamy mnostwo, swiadkow tez sie znajdzie heheh. moj O. ma stala prace, takze moze udokumentowac ze jest w stanie nas utrzymac, ja zreszta tez pracuje. czy jesli zlozymy wniosek o konkubinat to mamy okreslony czas, w ktorym mamy sie pobrac ? (wspomnialas o konkubinacie ktory musi zakonczyc sie slubem). chcemy sie pobrac we wrzesniu 2009. myslisz ze moglibysmy powalczyc o konkubinat ? oplaca sie ? czytalam na stronie udi ze mozna zlozyc wniosek o pozwolenie na zasadzie laczenia rodzin, jesli w ciagu pol roku od zlozenia wniosku dojdzie do slubu. te pol roku jest sztywne bardzo ? i czy pozwolenie przychodzi po zlozeniu dokumentow, czy czekaja na akt slubu ?

pytam, bo chodzi o moje pozwolenie na pobyt. pracuje legalnie, na pelen etat ale udi ma to wyraznie w dupie i pozwolenia wydac nie chce. szukam rozpaczliwie innej drogi. :)

doczytalam na stronie udi, ze moge skladac podanie o Forlovelsestillatelse (besøk for å gifte seg i Norge) ale tam jest napisane, ze po zawarciu malzenstwa, musze zlozyc podanie o laczenie rodzin - z malzonkiem, i to musi nastapic przed wygasnieciem tego pozwolenia narzeczenskiego - inaczej musze opuscic norwegie. kurde, da sie to jakos ominac ? to w takim razie musialabym to podanie zlozyc na mniej niz 6 m-cy przed slubem, bo musze okazac akt slubu do laczenia rodzin przed wygasnieciem tego 6 miesiecznego pozwolenia.

czy ktos skladal taki wniosek ? da sie to jakos obejsc te 6 miesiecy?

My tez niemieszkalismy ze soba dwa lata, ale dwa lata bylismy razem to sie liczylo.

czy jesli zlozymy wniosek o konkubinat to mamy okreslony czas, w ktorym mamy sie pobrac ?

Tak jest na to 6 miescy pozwolenia na pobyt i w tym czasie masz wziasc slub, jezeli minie 6 miesiecy i niewezniecie slubu to musisz wyjechac z kraju.

(wspomnialas o konkubinacie ktory musi zakonczyc sie slubem). chcemy sie pobrac we wrzesniu 2009. myslisz ze moglibysmy powalczyc o konkubinat ? oplaca sie ?

jezeli wychodzisz za norwega w norwegii to musisz mniec najpierw te pozwolnie na konkubiant na 6 miesiecy i on musi zakonczyc sie slubem, trzeba podac date slubu w podaniu na konkubiant. (druk tego podania jest ten sam co na slub, wiec do slubu te same papiery.

czytalam na stronie udi ze mozna zlozyc wniosek o pozwolenie na zasadzie laczenia rodzin, jesli w ciagu pol roku od zlozenia wniosku dojdzie do slubu. te pol roku jest sztywne bardzo ? i czy pozwolenie przychodzi po zlozeniu dokumentow, czy czekaja na akt slubu ?

jak bedzie najpier te pol roku pozwolenia w ktorym mozeciez wziasc slub kiedy chcecie, nawet jak najszybciej, po slubie wnosek o pozwolenie w celu laczenai rodzin, akt slubu dostalismy w dniu slubu tymczasowy i znim udalismy sie na policje.

wszystko sie zgadza

czy ktos skladal taki wniosek ? da sie to jakos obejsc te 6 miesiecy?[/quote]

my skladalismy tak wniosek, masz 6 m na slub mozesz wziasc go szybciej wazne zeby zmiescic sie w terminie.

tylko my na te 6m pozwolenia czekalismy prawie rok i tu sie robi problem...

Awatar użytkownika
_Makki_
Król Cytatów 2009
Kontaktowanie:

Postautor: _Makki_ » wt lis 18, 2008 3:33 am

To moze ja cos dodam od siebie..
1. Od 10 lat jak jestem w Norwegii zdecydowanie dominuja zwiazki Polek z Norwegami. Jezeli chwile pomysle to chyba znalem tylko 2 facetow ktorzy sie zwiazali z Norweszkami. W jednym jak i drugim zwiazku sie nie ukladalo i obydwa sie rozpadly. Na dzien dzisiejszy obydwaj sa szczesliwi z Polkami w Norwegii :)
A o sobie to juz nie wspomne :) Probowalem wiele razy ale zeby bardzo szybko zakonczyc temat powiem tak: NAJWIECEJ WITAMINY MAJA POLSKIE DZIEWCZYNY! :P

2. Odnosnie pozwolenia na pobyt/prace (na podstawie laczenia rodzin-konkubinat) to sam skladalem takie pozwolenie kiedys dla mojej ex. Poszlismy do UDI z zaswiadczeniem mojej mamy i jej mamy ze znamy sie od 3 lat a mieszkamy razem od 2 lat. Ze troche w Polsce i troche w Norwegii. Nic nie bylo sprawdzane, oprocz moich zarobkow, mieszkania itp. Nie bylo mowy o zadnym slubie w przeciagu 6 miesiecy. Mila pani z politi zadzwonila po 3 dniach ze pozwolenie jest gotowe i ze mozna przyjsc odebrac lub moze wyslac poczta :)
POWODZENIA

PS: NAJLEPSZE KOBIETY W NORWEGII POCHODZA Z POLSKI.. To takie male nawiazanie do szwedzkiej reklamy Stena Line - Najlepsze szwedzkie ceny sa w Polsce... :)
QUATTRO - PROTECTED MOVEMENT

Obrazek

Wróć do „SPOTKANIA FORUMOWICZÓW, IMPREZY”