NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Spotkania i imprezy w Norwegii, Poznajmy się w realu, Kolacja dla dwojga...

Moderator: Moderatorzy

stille
Pochwał: 1

Re: Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Postautor: stille » wt lis 18, 2008 9:46 pm

Izabela84 pisze:
my skladalismy tak wniosek, masz 6 m na slub mozesz wziasc go szybciej wazne zeby zmiescic sie w terminie.

tylko my na te 6m pozwolenia czekalismy prawie rok i tu sie robi problem...

kurde, to ja czegos nie rozumiem... mam czekac na to pol roczne pozwolenie rok ? toz to durnota...

nie, to ja poprostu poczekam do marca. ewentualnie po waszych postach Iza, Makki (za co dzieki wielkie :D ) zaswital nam pomysl z konkubinatem. pojdziemy o to dowiedziec :) moze z tym nie bedzie pod gore...
Nå er det bare ork liksom... venter på ferie se :P

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
Izabela84

Postautor: Izabela84 » wt lis 18, 2008 10:01 pm

_Makki_ pisze:To moze ja cos dodam od siebie..
1. Od 10 lat jak jestem w Norwegii zdecydowanie dominuja zwiazki Polek z Norwegami. Jezeli chwile pomysle to chyba znalem tylko 2 facetow ktorzy sie zwiazali z Norweszkami. W jednym jak i drugim zwiazku sie nie ukladalo i obydwa sie rozpadly. Na dzien dzisiejszy obydwaj sa szczesliwi z Polkami w Norwegii :)
A o sobie to juz nie wspomne :) Probowalem wiele razy ale zeby bardzo szybko zakonczyc temat powiem tak: NAJWIECEJ WITAMINY MAJA POLSKIE DZIEWCZYNY! :P

2. Odnosnie pozwolenia na pobyt/prace (na podstawie laczenia rodzin-konkubinat) to sam skladalem takie pozwolenie kiedys dla mojej ex. Poszlismy do UDI z zaswiadczeniem mojej mamy i jej mamy ze znamy sie od 3 lat a mieszkamy razem od 2 lat. Ze troche w Polsce i troche w Norwegii. Nic nie bylo sprawdzane, oprocz moich zarobkow, mieszkania itp. Nie bylo mowy o zadnym slubie w przeciagu 6 miesiecy. Mila pani z politi zadzwonila po 3 dniach ze pozwolenie jest gotowe i ze mozna przyjsc odebrac lub moze wyslac poczta :)
POWODZENIA

PS: NAJLEPSZE KOBIETY W NORWEGII POCHODZA Z POLSKI.. To takie male nawiazanie do szwedzkiej reklamy Stena Line - Najlepsze szwedzkie ceny sa w Polsce... :)

Zalezy kiedy starales sie o to pozowlenie, bo w ubieglym roku weszedl ten przepis ze konkubiant musi zakonczyc sie slubem.. ale wyjezdzasz z kraju bo konczy ci sie pozwolenie..

Awatar użytkownika
Izabela84

Postautor: Izabela84 » wt lis 18, 2008 10:02 pm

ale wyjezdzasz

sorki mialo byc albo wyjezdzasz

Awatar użytkownika
Izabela84

Postautor: Izabela84 » wt lis 18, 2008 10:12 pm

stille pisze:
Izabela84 pisze:
my skladalismy tak wniosek, masz 6 m na slub mozesz wziasc go szybciej wazne zeby zmiescic sie w terminie.

tylko my na te 6m pozwolenia czekalismy prawie rok i tu sie robi problem...

kurde, to ja czegos nie rozumiem... mam czekac na to pol roczne pozwolenie rok ? toz to durnota...

nie, to ja poprostu poczekam do marca. ewentualnie po waszych postach Iza, Makki (za co dzieki wielkie :D ) zaswital nam pomysl z konkubinatem. pojdziemy o to dowiedziec :) moze z tym nie bedzie pod gore...

My tyle czasu czekalismy rok temu, na to pozwolenie ( w tym czasie moglam legalnie przebywac w norwegii, bo czekalam na pozwolenie ) moze teraz pojdzie szybciej. Tyle to trwalo bo wszystkie takie sprawy oni stad kieruja do Oslo, a tam jest cala masa takich spraw, ktore oni musza bardzo dokladnie sprawdzac bo naprwde jest duzo oszutstow... my bylismy w szoku ze tyle czekalismy, ale z jednej storny jak mogalam tu legalnie czekac to nam nieprzeszkadzalo bo z kunkubiant chcelismy tylko dla pozwolenia. I wlasciwie to najpierw chcilismy tylko konkubiant i niebylo nic w przepisach o slubie ( mozna bylo brac tylko konkubianat) i w czasie oczekiwania przepisy sie zmienily i pytali sie dlaczego neima daty slubu na naszym wniosku.. i musilismy go skladac jeszcze raz z data slubu. Wiec moze dlatego tyle to tez trwalo.. Idzie sie wypytac wszystko na policje, napewno pojdzie szybciej niz nam, zobaczysz :)

Ps. Nierozumiem dlaczego neimozesz dostac pozwolenia jak masz prace. Twoj pracodawca powinien ci to zalatwic, i wyslac umowe na polcje. Jak masz legalna prace to pozwolenie na prace jest oczywiste.
Jak bedziesz miala pozwolenie na prace to bez problemu dostaniesz slub wnorwegii bez problemu bez tego konkubiantu. Mi tak mowiali.

stille

Postautor: stille » wt lis 18, 2008 10:28 pm

iza, poczytaj moj watek, nie chce mi sie juz pisac o tym pozwoleniu o prace bo wychodzi mi uszami. gdyby to bylo taaaaaaaaaakie proste, to bym nie szukala innej drogi. tylko niektore rzeczy sa nie do przeskoczenia przez firme. i oni wola napisac milion odwolan, i czekac, jak to norwegowie.

napisalas ze sprawy wysylaja do oslo. nienawidze tego miasta i jego urzednikow, bo wlasnie w durnym oslo, moje odwolania leza nierozpatrzone i leza i leza. jedno 2,5 miesiaca, drugie okolo 5. i nic, oni nic nie wiedza, kaza czekac.

pojdziemy sie dopytac o konkubinat, ale na policji w asker. moze tam normalniejsi ludzie pracuja. a jak nie pomoze, to nic, tylko czekac. :)

jakby ktos jeszcze mial jakies fajne wskazowki apropo zalatwiania konkubinatu to prosze o wpis. :)

wogole to moze ktos oddzieli ta zofftopowana dyskusje w temat o konkubinacie, przepraszam, zem zboczyla z tematu o relacjach polsko norweskich ... :oops:

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » pn gru 15, 2008 6:11 pm

U mnie wyszlo inaczej, a jezeli sie naczytalam na forum.
Mianowicie : nie musialam skladac zadnych papierow o pozwolenie na pobyt (w moim przypadku w gre wchodzil konkubinat) . A to zapewne dlatego, ze termin slubu jest tuz tuz :D ... a do trzech miesiecy pobyt jest legalny :ok:
Suma sumarum zlozylam juz moje papiery z Polski + ostatni bilet, JEGO i swiadkow.
Teraz czekamy tylko na dokument z ktorym pojdziemy zamowic termin slubu. :love:
Stille jezeli bedziesz ciekawa jak wyglada ten ichny cywilny to zapraszam na moj slub.
Ja nie bylam tu w NO na takiej uroczystosci i nie wiem czego sie spodziewac.
A moze ktos mi podpowie czy jest troche podobnie czy zupelnie inaczej :zam:
Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć. /J.W. Goethe/

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » czw sty 01, 2009 4:33 pm

Chce sie podzielic z Wami, ze dn. 30.12.2008 r. zostalam szczesliwa zona Norwega :wiwat: i dodam, ze nasz zawiazek jest wspanialy pomimo roznych narodowosci. A moze wlasnie i "to" tez dodaje uroku wszystkiemu?! Napewno!!!
Jestesmy szczesliwi, zakochani i zgodni :ok:
POMYSLNOSCI W NOWYM ROKU KOCHANI FORUMOWICZE :ok: :ok:

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » czw sty 01, 2009 4:47 pm

GRATULUJĘ HONKA :wiwat: :wiwat: :wiwat:
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » czw sty 01, 2009 5:20 pm

Wszystkiego najlepszego dla Was na Nowej Drodze Życia Honka :wiwat:
http://kartki.interia.pl/edytuj/nazwa,cid,2358
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika
sara007

Postautor: sara007 » czw sty 01, 2009 5:32 pm

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia :D

stille

Postautor: stille » czw sty 01, 2009 6:26 pm

Honka, gratuluje :D no i samych szczesliwych dni na nowej drodze waszego zycia :D

powiedz mi, dlugo czekalas na apostille ? i ktore dokumenty musza miec ta pieczatke ? ja cos specjalnego musze pisac do ministerstwa, czy oni beda wiedzieli ze mnie o to chodzi ? aha, czy te apostille to sie jakos nazywa po polsku ?

ja dostalam pozwolenie wkoncu hehe takze spokojnie teraz bedziemy sie do slubu szykowac, planowac i inne takie. ale bedzie fajnie :D

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » czw sty 01, 2009 8:23 pm

Honka pisze:Witam! Wrocilam z Polski :P i to co z mojej strony bylo potrzebne do slubu uwazam za zalatwione :D
Mianowicie: zaswiadczenie o zdolnosci zawarcia zwiazku malzenskiego i skrocony akt uroodzenia /na druku unijnym/ odebrane z USC, nastepnie zaswiadczenie /tylko na druku polskim/ przetlumaczine na j. angielski.
Zaswiadczenie i akt ur. przeslany do MSZ w W-wie w celu otrzymania poswiadczenia Apostille.
Jako adres zwrotny podalam Norwegie!

Skladajac papiery w Moss raczej nie zwrocili uwagi na Apostille do aktu urodzenia (ale chyba lepiej miec ... na wszelki wypadek :lol: ). Cena 60 zl od dokumentu. Ja w sumie wyslalam te dwa dokumenty do Ministerstwa spraww zagranicznych w Warszawie w celu otrzymania apostille (tak samo nazywa sie w Polsce - jest to urzedowe poswiadczenie). Do tego napisalam krotkie pisemko przewodnie z prosba o szybkie odeslanie zalatwionych papierow.
Odpowiedz orzymalam szybko - niecale 2 tygodnie!
Pozdrawiam i dziekuje za zyczenia! Achhhhh .... jaka jestem szczesliwa! :wiwat:

Wróć do „SPOTKANIA FORUMOWICZÓW, IMPREZY”