NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Spotkania i imprezy w Norwegii, Poznajmy się w realu, Kolacja dla dwojga...

Moderator: Moderatorzy

wnuczka.rzeźnika

Re: Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Postautor: wnuczka.rzeźnika » czw sty 01, 2009 9:09 pm

Honka pisze:(...) Achhhhh .... jaka jestem szczesliwa! :wiwat:

Miło się czyta takie słowa :)
Gratulacje Honka :balony: :D

Alessandra

Postautor: Alessandra » wt lut 10, 2009 6:59 pm

Ja rowniez jestem zwiazana z 'tubylcem' :) Planujemy slub. Niestety ja juz pomalu trace glowe z nawalu wszystkich informacji. Moze tutaj znajdzie sie ktos kto pomoze mi rozwiac moje watpliwosci. Otoz zamierzamy pobrac sie w Norwegii. Nie mozemy starac sie o konkubinat gdyz do wymaganych dwoch lat brakuje nam kilku miesiecy. Z kolei ja nie dostane przedluzenia mojego pozwolenia gdyz mam niewystarczajace dochody (pozwolenie mam wazne do 18.marca). Czytalam na stronie UDI o Forlovedetillatelse. Do tegoz potrzebny jest dokument jak 'Opplysninger rundt planene for ekteskapsinngåelsen'. Co to takiego? Przypuszczam, ze jest to zaswiadczenie z tutejszego urzedu cywilnego ze mamy juz termin slubu??
Z kolei na stronie sketteetatten, gdzie sa dostepne dokumenty jakie nalezy zlozyc przed zawarciem zwiazku malzenskiego, jest napisane ze musze przedlozyc moje pozwolenie.
Juz sie z tymi wszystkimi sprawami urzedowymi pogmatwalam. Bede niezmiernie wdzieczna za jakakolwiek rade i odpowiedz!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » wt lut 10, 2009 8:23 pm

Alessandra ja swoje pierwsze pozwolenie z Policji dostalam po slubie i bylo to "laczenie rodzin".
A wiec najpierw bierzecie slub a potem skladacie dokumenty na policji o pozwolenie na pobyt!
Natomiast co jest potrzebne do zawarcia zwiazku tu w NO to znajdziesz w tym poscie :ok:
Kiedy zamierzacie sie pobrac? :D
Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć. /J.W. Goethe/

Alessandra

Postautor: Alessandra » wt lut 10, 2009 10:35 pm

Honka. Dziekuje Ci za szybka odpowiedz :) Popytalam tez troche tu i tam i juz mi sie powoli klaruje sytuacja. Nie moge sie doczekac kiedy bede mogla zaczac sie rozgladac za suknia ;) Ale najpierw chce zalatwic sprawy urzedowe...

Hilda Hilda

Postautor: Hilda Hilda » wt mar 10, 2009 1:46 pm

Myslalam ze z tym gaszeniem swiatla to tylko ja tak mam. :)

Alessandra

Postautor: Alessandra » pn kwie 06, 2009 6:20 pm

Dzisiaj dostalam list z UDI i... rece mi opadly. Zlozylismy z moim norweskim ukochanym dokumenty na policji z wnioskiem o laczenie rodzin. Wszystkie dokumenty zostaly dostarczone jak nalezy, wlacznie z moim odpisem aktu urodzenia na druku unijnym. W dzisiejszym liscie z UDI dostalam moj odpis aktu urodzenia z prosba o przetlumaczenie go i odeslanie na adres UDI!!! Czyz to nie jest paranoja?? Specjalnie dowiadywalam sie wczesniej, iz jesli zloze ten dokument na druku unijnym tlumaczenie nie jest konieczne. Oczywiscie w liscie mam podany termin do kiedy moge tlumaczenie przeslac. W przeciwnym razie moja sprawa zostanie umorzona!!! W zwiazku z tym mam pytanie czy komus tez sie taka historia przytrafila??I czy jest jakis przepis ktorym moglabym uargumentowac brak tlumaczenia, czy jednak tlumaczenie jest konieczne?? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » pn kwie 06, 2009 8:37 pm

Alessandra pisze: W dzisiejszym liscie z UDI dostalam moj odpis aktu urodzenia z prosba o przetlumaczenie go i odeslanie na adres UDI!!! Czyz to nie jest paranoja?? Specjalnie dowiadywalam sie wczesniej, iz jesli zloze ten dokument na druku unijnym tlumaczenie nie jest konieczne.

Dokladnie to jest paranoja!!!!! Udaj sie osobiscie (jak mozesz) i przetlumacz, ze ten druk jest honorowany!!!
A tym bardziej pytalas sie o to wczesniej! Ja skladam na druku unijnym i nie bylo najmniejszego problemy. Jedynie potem na policji (juz po slubie) jedna nie kumata urzedniczka chciala ode mnie ten Odpis aktu urodzenia, ktory dostalam jak sie urodzilam ( w moim przypadku 30 letni dokument :strach: ) - cale szczescie byla druga jej koleznka, ktora potwierdzila, ze taki druk unijny jest w jak najlepszym porzadku (przeciez tam sa tlumaczenia po angielsku, a wiec o co chodzi???)
p.s. A jak sie pobierzesz, to przygotuj sie na zaplate 3000 kr za pozwolenie na pobyt, ktore dostaniesz na razie na rok czasu!

Alessandra

Postautor: Alessandra » pn kwie 06, 2009 10:32 pm

Honka pisze:
Alessandra pisze: W dzisiejszym liscie z UDI dostalam moj odpis aktu urodzenia z prosba o przetlumaczenie go i odeslanie na adres UDI!!! Czyz to nie jest paranoja?? Specjalnie dowiadywalam sie wczesniej, iz jesli zloze ten dokument na druku unijnym tlumaczenie nie jest konieczne.

Dokladnie to jest paranoja!!!!! Udaj sie osobiscie (jak mozesz) i przetlumacz, ze ten druk jest honorowany!!!
A tym bardziej pytalas sie o to wczesniej! Ja skladam na druku unijnym i nie bylo najmniejszego problemy. Jedynie potem na policji (juz po slubie) jedna nie kumata urzedniczka chciala ode mnie ten Odpis aktu urodzenia, ktory dostalam jak sie urodzilam ( w moim przypadku 30 letni dokument :strach: ) - cale szczescie byla druga jej koleznka, ktora potwierdzila, ze taki druk unijny jest w jak najlepszym porzadku (przeciez tam sa tlumaczenia po angielsku, a wiec o co chodzi???)
p.s. A jak sie pobierzesz, to przygotuj sie na zaplate 3000 kr za pozwolenie na pobyt, ktore dostaniesz na razie na rok czasu!

Moglismy sie starac o polaczenie rodzin wczesniej (tzn. przed slubem), gdyz okazalo sie ze bedziemy mieli potomka :) Bylismy nawet na 'przesluchaniu' na policji, ktore polegalo na zadawaniu pytan mi o rodzinie i zyciu narzeczonego i odwrotnie - tzn. jemu zadawano pytania na moj temat... Poza tym te 3000 kr kazano nam wplacic przy skladaniu dokumentow, gdyz potwierdzenie oplaty bylo waznym zalacznikiem do wniosku...Niestety nie mam mozliwosci osobistego wytlumaczenia w UDI, ze moj dolument nie wymaga tlumaczenia. Jutro wybieram sie na policje, gdzie skladalismy wniosek. Obcokrajowcami zajmuje sie tam przemily policjant. Mam nadzieje, ze cos poradzi lub pomoze... Oj, jak ja juz bym chciala miec to pozwolenie w raczce...

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » wt kwie 07, 2009 6:39 pm

Gratuluje dzidziusia :wiwat: ktory zjawi sie na swiecie w niedalekiej przyszlosci!!!
Widze, ze u Ciebie formalnosci wygladaja troche inaczej.
Czy dobrze sie domyslam, ze jeszcze slubu nie bylo... a pozwolenie otrzymasz na podstawie laczenia rodzin ?!
Jak to jest u Ciebie? :zam:

Alessandra

Postautor: Alessandra » śr kwie 08, 2009 9:18 pm

Tak. Wlasnie tak bedzie ze jeszcze przed slubem otrzymam pozwolenie na zasadzie laczenia rodzin wlasnie z racji dzidziusia :) Wtedy tez nie sa wymagane dwa lata wspolnego mieszkania, kiedy w gre wchodzi dziecko. A dokumenty musialam zlozyc takie jak do polaczenia rodzin po slubie (oczywiscie bez aktu slubu) plus dodatkowo dokumentacje lekarska, ktora potwierdza ze jestem w stanie blogoslawionym i na ktorej jest nazwisko ojca dziecka (w moim przypadku zazadali karte ciazy). W sprawie mojego odpisu aktu urodzenia wszystko wyjasnione wiec teraz tylko pozostaje czekac... Mam nadzieje ze niedlugo ;)
Przy tej okazji zycze wszystkim forumowiczom Weslych Swiat!!!!

Diva

Re: związek

Postautor: Diva » czw paź 08, 2009 5:40 pm

qantan pisze::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: czytając wasze wypowiedzi nasuwa mi sie takie stwierdzenie:polki mieszkające tu preferują norwegów,norwedzy preferują "nie"norweżki,polacy preferują polki,tylko kogo preferują norweżki????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale sie narobiło :beczka: :beczka:

A niby skad taka pewnosc, ze Polki nie preferuja POLAKOW?

Polski facet, to skarb . . .

:oops:
"I cheat and I lie but I know what is wrong and I know what is right"

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » czw paź 08, 2009 6:45 pm

Polski facet, to skarb . . .

To dlaczego Twoim mężem jest Norweg? :wink:
Ale tak poza tym, to zgadzam się z tym zdaniem :mrgreen:

Wróć do „SPOTKANIA FORUMOWICZÓW, IMPREZY”