NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Spotkania i imprezy w Norwegii, Poznajmy się w realu, Kolacja dla dwojga...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sara007

Re: związek

Postautor: sara007 » pn paź 27, 2008 6:48 pm

Ja mam meza norwega i jest on moja druga polowka ta ktora tak ciezko znalesc ,zwiazek z milosci jak najbardziej :D .Kiedys tez nie bylam fanem Norwegii a mieszkam tu juz mnostwo lat :)

Lowiczanka

Postautor: Lowiczanka » pn paź 27, 2008 7:35 pm

szczesliwa z norwegiem :love: :love: :love: :love: .........................ehm....z pierwszym norwegiem tez bylam szczesliwa :lol: :lol: :lol: ..........ale drugi byl pomylka :strach: :strach:
:P :P
To be happy with a woman, you must love her a lot and not try to understand her at all.

Sylwiunia

Postautor: Sylwiunia » pn paź 27, 2008 7:55 pm

Ja mam kuzyna ktory sie ozenil tutaj z Norweszka.Ona Go kocha-On Ja nie :( .Ale poszli na uklad no i sie pobrali...Czy sa szczesliwi?...hmmm trudno gdy nie ma obustronnej milosci ale taki uklad mojemu kuzynowi odpowiada a sa juz ze soba okolo 10 lat i maja jedno dziecko :strach: .No roznie bywa w zyciu... :twisted:

Awatar użytkownika
beatrycze1410

Postautor: beatrycze1410 » śr paź 29, 2008 3:20 am

oslo pisze:Czy znacie pary Polak-Norweg, gdzie widać, że jest to prawdziwa miłość?

Oczywiście, że znamy!!! :roll:

A jak się kochają!!!!!! :para: :zakochany1:

ON Norweg-wszędzie włącza światło :P ONA Polka-chodzi za nim i wyłącza :wink:

AŻ ISKRZY MIĘDZY NIMI :love: :ok: !!!!!!
Kici,kici,tas,tas.
Do lwa,k...a,do lwa? Poranek kojota

Awatar użytkownika
qantan

Postautor: qantan » śr paź 29, 2008 7:41 am

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: czytając wasze wypowiedzi nasuwa mi sie takie stwierdzenie:polki mieszkające tu preferują norwegów,norwedzy preferują "nie"norweżki,polacy preferują polki,tylko kogo preferują norweżki????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale sie narobiło :beczka: :beczka:

Lowiczanka

Postautor: Lowiczanka » śr paź 29, 2008 8:52 am

Norwezki preferuja facetow ktorzy moga dac im to co lubia i potrzebuja: kase, bezpieczenstwo i duzo dzieci.
To be happy with a woman, you must love her a lot and not try to understand her at all.

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » śr paź 29, 2008 11:36 am

beatrycze1410 pisze:
oslo pisze:Czy znacie pary Polak-Norweg, gdzie widać, że jest to prawdziwa miłość?

Oczywiście, że znamy!!! :roll:

A jak się kochają!!!!!! :para: :zakochany1:

ON Norweg-wszędzie włącza światło :P ONA Polka-chodzi za nim i wyłącza :wink:

AŻ ISKRZY MIĘDZY NIMI :love: :ok: !!!!!!

Hahaaaa ... :wiwat2: ... z tym gaszeniem swiatla to widze, ze to normalka - on zapalal i ja gasilam :klutnia: .
Ach ta polska cecha oszczednosci! Ale to chyba nie jest zle - my juz mamy kompromis, tzn. gdzie sie pali swiatlo non stop, a co trzeba gasic - jak nie potrzebne! :wink:
Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć. /J.W. Goethe/

Awatar użytkownika
sara007

Postautor: sara007 » śr paź 29, 2008 11:41 am

Kiedys tez mialam tak ze gasilam swiatla ale przeszlo mi to ladniej i przyjemniej jest jak jest pieknie oswietlony dom a w nocy widzi sie gdzie sie idzie :)

Awatar użytkownika
Honka

Re: Zwiazek PL i NO - partnerskie relacje

Postautor: Honka » pt paź 31, 2008 10:39 pm

Jakie roznice kuturowe daly sie Wam zauwazyc w zwiazkach mieszanych? :lol:
Moze ktos mial jakie smieszne sytuacje :?:
Moj A. byl w Polsce na Swietach Bozego Narodzenia i Wielkanocnych - czesto na wiele sytuacji odpowiadalam, ze to ... tradycja, az pewnego razu pokrecil glowa i stierdzil, za duzo mamy tych tradycji!!!
Ale jak byl w kosciele w w Swieta Wielkanocne, to uwierzcie ... ale najglosnie spiewal w kosciele : Alleluja, bo tylko to zrozumial :lol:

Awatar użytkownika
Honka

Postautor: Honka » śr lis 05, 2008 2:45 pm

Jakie papiery musze miec z Polski do zawarcia zwiazku w Norwegii? Lece teraz do Polski, a wiec nie chce niczego przeoczyc. Prosze o kazde info dotyczace slubu, tzn. jaki sa wymogi i czy jest okreslony czas oczekiwania na termin od daty zlozenia dokumentow? Prosze o pomoc :)

stille
Pochwał: 1

Postautor: stille » śr lis 05, 2008 5:49 pm

Honka:

TY:
- akt urodzenia na ktorym bedzie apostille z polski, przetlumaczony na jezyk norweski badz angielski przez tlumacza przysieglego
- zaswiadczenie z USC ze jestes stanu wolnego i mozesz zawrzec zwiazek malzenski tak samo tlumaczenie przysiegle na jezyk norweski badz angielski
- kopia paszportu badz dowodu osobistego (zabrac do okazania) z apostille

ON:
- akt urodzenia z apostille
- erklæring fra brudefolkene før prøving av ekteskapsvilkårene (takie ichnie oswiadczenie ze Pan jest stanu wolnego) do pobrania tutaj
- swiadek Pana musi wypisac oswiadczenie ze nie jest z nim powiazany w zaden sposob, to sie nazywa forlovereklæring
- opplysninger om tilkommende ektefelle to nie wiem do czego, moj wypelnil. dostal w folkeregister. pewnie potrzebne. to dokument z Twoimi danymi Honka, i informacja o tym, w jakim miescie slub sie odbedzie

uff chyba wsio. :)

wychodzisz za maz ? gratuluje w takim razie :mrgreen:

my sie strasznie ociagamy z wyciaganiem niezbednego info ale to dlatego ze mamy jeszcze czas. i tez chetnie sie dowiem, bo niewiem. kiedy przed slubem te dokumenty skladac ? tzn ile czasu przed ? i co z ustalaniem daty? mozliwosci rezerwacji itp ?

wiem jeszcze tylko ze slub cywilny w norwegii moze byc w kazdy dzien tygodnia. taka informacje dostalam od folkeregister.

wiecej powie pewnie BYFOGD czy jak to sie tam nazywa, ale musimy poszperac zeby znalesc numer do nich.
Nå er det bare ork liksom... venter på ferie se :P

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Postautor: 2ale2 » śr lis 05, 2008 9:55 pm

stille pisze:Honka:

TY:
- akt urodzenia na ktorym bedzie apostille z polski, przetlumaczony na jezyk norweski badz angielski przez tlumacza przysieglego
- zaswiadczenie z USC ze jestes stanu wolnego i mozesz zawrzec zwiazek malzenski tak samo tlumaczenie przysiegle na jezyk norweski badz angielski

Honka akt urodzenia pobierz na druku unijnym koszt około 24 zł i tłumaczenie z głowy :D , nie wiem jak z druga pozycją może też mają specjalny druk unijny?- zapytaj w urzedzie stanu cywilnego w swoim mieście w Polsce :ok:
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Wróć do „SPOTKANIA FORUMOWICZÓW, IMPREZY”