NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Jaką linią przewieźć zwierzaka?

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Jaką linią przewieźć zwierzaka?

Postautor: Anniken » pt lut 17, 2012 12:40 am

Nie wiem, jak ta odprawa odbywa sie na linii Polska - Norge.
Ja lecac z kotami z Oslo do USA musialam byc w cargo w Oslo na kilka godzin przed odlotem i "zdac" koty.
Na wszelki wypadek radzilabym byc na lotnisku sporo przed odlotem, zeby miec czas na ew. wyjasnianie nieporozumien.
I zadbaj, zeby przyslali Ci mailem potwierdzenie przewozu zwierzecia, ktore bedziesz mogla wydrukowac i miec ze soba.

Na stronie maja podane, ze w kabinie jedynie na trasach krajowych (domestic), czyli musi leciec w luku bagazowym.
Ale to nie jest tak, ze kontener stoi miedzy walizkami, bo zwierzeta musza miec klime i wyciszenie silnikow.
Chyba, ze Norwegian uwaza inaczej :wiking:
Dopytaj ich, gdzie dokladnie bedzie Twoj kot, klima, oswietlenie, wyciszenie, ogolnie warunki, i w jaki sposob beda go monitorowac podczas lotu.
Tam jest jeszcze jedna dziwna informacja, niewiadomo w jakim celu, ze kontener ma byc "wodoszczelny".
Nie ma wodoszczelnych kontenerow dla zwierzat, bo by sie udusily :twisted:

Jesli zapodasz kotu uspokajacz, to uwazaj, zeby nie za duzo, bo jesli podczas odprawy bedzie wygladac jak padniety, to go nie zabiora - musi byc rzeski. Te uspokajacze zwykle maja pozny zaplon, wiec oblicz tak, ze pelen efekt bedzie po 1-2 godzinach i jesli bedzie zbyt mocny, to pozostanie taki na wiele godzin.
Ja zrobilam te glupote i walnelam moim kotom po calej tabletce Calmivet, a potem przy odprawie w cargo asystent linii lotniczych trzymal razem ze mna kotom glowy w gorze, zeby "wygladaly na rzeskie".
Moze daj mu cwiartke, skoro to maly kot, i jeszcze jedna cwiartke tuz przed odprawa...?
Obrazek

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Postautor: 2ale2 » pt lut 17, 2012 8:42 am

Ja mysle, ze wodoszczelny w tym przypadku( i to napewno o to chodzi) to zeby, siuski nie wylecialy poza kontenerek :wink:
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pt lut 17, 2012 3:43 pm

2ale2 pisze:Ja mysle, ze wodoszczelny w tym przypadku( i to napewno o to chodzi) to zeby, siuski nie wylecialy poza kontenerek :wink:

Aaa, dzieki. Czyli vanntett bunn. Na stronie napisali, ze buret må være vanntett i zglupialam.

Przenosze watek do dzialu o zwierzaczkach.
Obrazek

sewekrusek
Kontaktowanie:

Postautor: sewekrusek » sob wrz 13, 2014 9:35 am

Można również rozejrzeć się za firmą, która realizuje przewozy zwierząt. Można oczywiście poradzić sobie samemu, ale jak się to wszystko podliczy i doda niepewność związaną z tym, że możemy coś zrobić źle sprawia, że wiele osób już korzysta z tego typu firm. A jest ich już całkiem sporo.

Awatar użytkownika
Dott85

Postautor: Dott85 » śr gru 10, 2014 4:57 pm

Dwa tygodnie temu leciałam z moją kotką liniami norwegian z PL do NO. Przed całą podróżą kontaktowałam się telefonicznie z norweską infolinią norwegiana i otrzymałam te same informacje które są podane na ich stronie.
Na lotnisku w Krakowie został sprawdzony paszport, prześwietlony transporter. I nic poza tym. Żaden weterynarz jej nie badał. Nie wiedziałam dokładnie gdzie będzie w luku. Również miałam myśli, że będzie umieszczona pomiędzy walizkami. Jednak po wylądowaniu, widziałam jak została wyjęta z luku, ale z przedniej części samolotu i bezpiecznie dostarczona do hali odbioru bagażu. Celnik sprawdził tylko datę szczepienia i odrobaczenia. Następnie podano mi skaner i osobiście zeskanowałam kotkę. Od środka transporter spryskałam Feliway, który bardzo dobrze zadziałał na moją kotkę. Transporter nie był zimny ani mokry. Kot w stanie normalnym bez szoku czy jakich kol wiek urazów. Ot cała przygoda z wlotem kota do Norwegii :)

norwibasia

Postautor: norwibasia » pn kwie 11, 2016 2:00 pm

Hej, a próbował ktoś z Was przewozić zwierzaka promem? Wiecie może jak to wygląda?

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » śr maja 11, 2016 7:40 am

Normalnie. Pies w klatce w samochodzie lub poza klatką w samochodzie, lub (po wykupieniu miejsca) w specjalnym pomieszczeniu dla psów. Acz jeszcze nie widziałam, żeby ktoś tam trzymał psy podczas rejsu, bo to mało przytulne miejsce. Blaszany pokój z klatkami.
Nasz pies podróżuje w samochodzie. Po prostu sobie śpi kiedy jesteśmy na górnym pokładzie. Od pierwszego razu bez żadnych problemów.

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”