Kot w Norwegii, poradnik - zdrowie i opieka

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
małgosia31

Re: Kot w Norwegii, poradnik - zdrowie i opieka

Postautor: małgosia31 » śr maja 06, 2015 7:11 pm

Alchemilla ale to zalezy na jakiej insulinie jest jak na krotko dzialajacej to wiadomo, jak na dlugo dzialajacej to po prostu trzeba sprawdzic. Nie wiem szczerze jak u kota sie sprawdza ale mowie tak z "czlowieczego doswiadczenia" u niektorych ta dlugodzialajaca ( tu z reguly Lantus) dziala naprawde , niektorzy musza dobic Novorapidem ( krotko dzialajaca) inni z kolei w ciagu dnia krotkodzialajaca a na popoludniu i cala noc "czestuja " sie tylko dlugodzialajaca. jaka ma kocik? Tak mysle ze chyba z siskow sprawdzic tak na szybko ;)
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Awatar użytkownika
Alchemilla

Postautor: Alchemilla » śr maja 06, 2015 7:18 pm

wet nam nie dal zadnych paskow do moczu ani niczego innego do samodzielnego sprawdzenia poziomu cukru - mamy jechac na wizyte za tydzien.

insuline dostalismy w penie, o taka: http://www.mims.com/resources/drugs/Vie ... b3936a.GIF
... kiedy dorosnę, chciałabym być małą dziewczynką ...

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » śr maja 06, 2015 9:07 pm

No to to jest dlugodzialajaca. Tak mysle ze dobrze zebys zaopatrzyla sie w glukometr i sprawdzala na malenkiej kropelce z ucha. Do glukometra dolaczony jest taki lancecik malenka kroplelka z ucha i po sprawie. Tylko nie kluj w to samo miejsce bedziesz miec dluzej uszy do dyspozycji aha i pamietaj zmieniac ucho. Jeden raz w lewe drugi raz w prawe.
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Awatar użytkownika
Alchemilla

Postautor: Alchemilla » śr maja 06, 2015 9:30 pm

dzieki ogromne malgosia za porady.
jako ze to kot schroniskowy, musze sie skonsultowac przed kupieniem.
ale to jest zdecydowanie lepsze niz cotygodniowe wycieczki do weta ...

Awatar użytkownika
jozefina1970

Postautor: jozefina1970 » pn maja 11, 2015 7:44 am

Gayaruthiel pisze:No widzisz, a weterynarz twierdzi, ze teraz ich srodowisko sie zastanawia, czy jednak te ze zbozami tez nie sa zlym pomyslem, bo choc kot ich nie trawi, to moga pomagac kotu trawic pozostale skladniki.

Kot sterylizowany, ale wybredny, Taste of the Wild nie chce ruszyc.

Tej teorii jeszcze nie słyszałam ;-)
A Purizon? Moja Mru uwielbia, zooplus spóźnia się z dostawą i tak, jak wcześniej chętnie jadła TOTW tak teraz czarnym nosem kręci :twisted:

Awatar użytkownika
Alchemilla

Postautor: Alchemilla » pt sie 14, 2015 6:40 pm

Anniken - czy u ciebie, w sensie w USA, mozna kupic szczepionke przeciwko FIV? a jak tak to czy ty szczepilas swoje futra?
ja sie wlasnie doczytalam, ze nie jest dostepna w sprzedazy w Europie i sie zaczelam zastanawiac, gdzie to mozna kupic? i jak sie to uzywa.

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » pt sie 14, 2015 10:39 pm

Josefina kupujesz w zooplusie szwedzkim czy niemieckim ? Sciagasz do Norwegi czy do Szwecji?

Awatar użytkownika
agnes77

Postautor: agnes77 » sob sie 15, 2015 9:56 am

jozefina1970 pisze:
Gayaruthiel pisze:No widzisz, a weterynarz twierdzi, ze teraz ich srodowisko sie zastanawia, czy jednak te ze zbozami tez nie sa zlym pomyslem, bo choc kot ich nie trawi, to moga pomagac kotu trawic pozostale skladniki.

Kot sterylizowany, ale wybredny, Taste of the Wild nie chce ruszyc.

Tej teorii jeszcze nie słyszałam ;-)
A Purizon? Moja Mru uwielbia, zooplus spóźnia się z dostawą i tak, jak wcześniej chętnie jadła TOTW tak teraz czarnym nosem kręci :twisted:

moja kotka po TOTW dostala uczulenia, musislismy wrocic do Applawsa i Orijena

Awatar użytkownika
jozefina1970

Postautor: jozefina1970 » wt sie 25, 2015 7:39 am

małgosia31 pisze:Josefina kupujesz w zooplusie szwedzkim czy niemieckim ? Sciagasz do Norwegi czy do Szwecji?

Mieszkam w PL to chyba w niemieckim u nas się kupuje.
Przepraszam, że nie odpowiadałam ale byłam "wyjechana"

Konrado

Postautor: Konrado » ndz sty 03, 2016 2:05 am

Ktoś ma jakieś rady na tańszą sterylizację? Strasznie drogie to a mamy 2 koty :(

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » ndz sty 03, 2016 2:35 am

Alchemilla pisze:Anniken - czy u ciebie, w sensie w USA, mozna kupic szczepionke przeciwko FIV? a jak tak to czy ty szczepilas swoje futra?
ja sie wlasnie doczytalam, ze nie jest dostepna w sprzedazy w Europie i sie zaczelam zastanawiac, gdzie to mozna kupic? i jak sie to uzywa.

Przepraszam Cie, Alchemilla, dopiero przeczytalam ten post.

Znalazlas w miedzyczasie?

Mozna kupic szczepionki tutaj, veci tez naganiaja i wiekszosc zwierzat jest "nadszczepiana" bo regularne szczepionki to podstawa dochodow kliniki veta.
(Antybiotyki tez mozna sobie kupowac jak cukierki, w sklepach zoologicznych, "dla rybek", bez recepty).

Mozesz wrzucic w Google: fiv vaccine for cats

Wyskoczy multum wynikow, z dostawa do drzwi i "free shipping over $49"

Ja wczesniej szczepilam regularnie, zarowno obowiazkowa rabies co roku, plus Fel-O-Vax FIV.
Jak kotom wpompowali tego wszystkiego, to zawsze po szczepionkach przez 2 dni chodzily zamroczone.
Po odejsciu Toto duzo czytalam na temat szczepionek, i zdecydowalam ze moje koty dostaja jedynie rabies na 3-letnim protokole i zadnych z tych dobrowolnych szczepionek.

Tina dostaje obowiazkowe rabies co roku, plus z ciezkim sercem dokladam jej Lepto, bo ona biega po lasach ze mna i chlepta wode z roznych kaluz.

Ty chcialas zamowic do Norwegii ze Stanow?
Jesli tak, to sprawdz Slonce przepisy na innførsel av medisin, czy przejda przez urzad celny w Norge.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » ndz sty 03, 2016 2:55 am

Konrado pisze:Ktoś ma jakieś rady na tańszą sterylizację? Strasznie drogie to a mamy 2 koty :(

Konrado, jesli masz 2 kotki do sterylki, to zdecydowanie pytaj o rabatt (kvantumsrabatt :wink: )

Mozesz tez poszukac troche w necie i porownac ceny - zabieg niekoniecznie musi byc wykonany u domowego veta, a ceny moga byc bardzo rozne w roznych miejscach.

Szukaj na frazy: billig sterilisering av katt / rimelig sterilisering av katt

Ja adoptowalam oba moje juz po zabiegu, tak ze nie wiem, czy w Norge Dyrebeskyttelse organizuje akcje tanich sterylizacji.
(Wiem, ze w Polsce sa takie akcje, i w US tez, nawet jezdza takie specjalne autobusy i oglaszaja sie, kiedy gdzie beda wykonywac zabieg, plus schroniska przy Humane Society oferuja przez caly rok tanie sterylki).

Mozesz skontaktowac sie z Dyrebeskyttelsen tam gdzie mieszkasz, i spytac, czy istnieje taka oferta w Norge.
Z tym, ze te tanie sterylki to takie "na szybko" - rachu ciachu i do domu; w klinice u prywatnego veta ladniej zamkna, przetrzymaja na obserwacje, podadza wystarczajaco przeciwbolowych, zadzwonia do domu po paru dniach, roznica podobna jak dla ludzi zabiegi w klinikach prywatnych.

Jesli zabieg u stalego veta kotek, to targuj rabatt, plus mozesz spytac o betalingsplan, zeby rozlozyli platnosc na raty - domowy vet moze rozlozyc na raty.
Dolicz do ceny rowniez srodki przeciwbolowe do domu, antybiotyki, kolnierze, plus wizyte kontrolna.
Obrazek

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”