NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

RATUNKU !!!

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

pepe0170

RATUNKU !!!

Postautor: pepe0170 » wt gru 10, 2013 12:51 am

Przyjechałam tu z dwoma psami i czterema kotami (4-go złapałam tuż przed zabiciem go przez złych ludzi tzw. k...y) . Dwa tygodnie temu musiałam uśpić moją 15- letnią ukochaną wilczurzycę, czarną piękną i mądrą. Z psów pozostał mi
2 letni "szczeniaczek" i nie dość że było widać że tęskni za Gapą to jeszcze 2-ch ciemnoskórych napadło na nas na spacerze, pies latał lużno bo to pustkowie, a oni bardzo agresywnie coś chcieli. W psa wstąpił demon, nie dość że ich skutecznie rozpędził, dzięki Bogu za to, to teraz jest nie do opanowania. Pilnie potrzebuję silnej ręki do niego. Szukam tresera bo pies jest mądry. SZUKAM KOGOŚ KTO GO WYCHOWA oczywiście zapłacę. Mieszkam w Tangen. Może wiecie coś o jakimś miejscu w okolicy Hamar gdzie mogłabym oddać go na tresurę. Z góry dzięki za każdą pomocną poradę.

Awatar użytkownika
iwi10

Re: RATUNKU !!!

Postautor: iwi10 » wt gru 10, 2013 10:47 am

Coś takiego znalazłam ale nie wiem czy masz blisko to Twój chyba region. Trzyma kciuki i jak masz jakieś pytania to mogę pomóc dać parę wskazówek ,ale fakt dobrze jest się zapisać na szkolenie. Powodzenia.
http://www.canis.no/hundeskolen/avdside ... id=321&s=1

Awatar użytkownika
iwi10

Postautor: iwi10 » wt gru 10, 2013 5:11 pm

Tylko nie radze go oddawać na tresury tylko samemu też chodzić na szkolenie razem z psem, ponieważ może być tak że i tak pies Ciebie nie będzie słuchał tylko szkoleniowca.

Awatar użytkownika
Alchemilla

Postautor: Alchemilla » wt gru 10, 2013 9:33 pm

... kiedy dorosnę, chciałabym być małą dziewczynką ...

pepe0170

Postautor: pepe0170 » śr gru 11, 2013 12:58 am

BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ i proszę o więcej. Na razie wysyłam zapytania i nic. Sama się z nim męczę, ale postanowiłam być niezłomna więc krzyczę, walę gazetą o co popadnie, a jak jest grzeczny to dostaje suchego chleba (to uwielbia- chyba z ciężkiego dzieciństwa mu to zostało.) Może coś z tego będzie. pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Sihaja
Pochwał: 1

Postautor: Sihaja » śr gru 11, 2013 10:40 pm

Jesli mogę coś zasugerowac... Krzyk nic nie da. jesli dodatkowo sie denerwujesz, boisz, okazujesz psu swoją słabość. Wtedy on cię zignoruje i nic nie zmieni.
Po pierwsze spokoj i zdecydowanie. przrkonanie o wlasnej sile i nastawienie na to, co chcesz osiągnąć zamiast obaw.
Po drugie staraj się nie spinac smyczy na wszelki wypadek. Nic tak nie pogarsza sytuacji.

Na odległość ciężko pomoc. :(
ale ja szukalabym raczej behaviorysty, niż tresera. Wyszkolony pies wciąż moze być psem z problemami.

Powodzenia.

Awatar użytkownika
iwi10

Postautor: iwi10 » czw gru 12, 2013 11:08 am

Na odległość nie da się pomóc
Ale cenne rady to brak krzyku, opanowanie, konsekwencja, Miska z jedzeniem tylko pełna w czasie posiłku jak nie zjada do końca zabierasz i dajesz później. Miska z wodą zawsze pełna. Nagradzaj za dobre zachowanie, ale nie po czasie tylko od razu, złe ignoruj i pomału w prowadź krótkie słowa np. Źle lub Nie więcej słów nie potrzeba pies po czasie zacznie rozróżniać że to było złe zachowanie.
No i dobry szkoleniowiec by się przydał ponieważ sama możesz nie dać rady z nim pracować. Pamiętaj z psem trzeba samemu pracować szkoleniowiec jedynie pokazuje jak.

A słowo treser raczej zastąp szkoleniowcem pamiętam tak naprawdę on nie szkoli Twojego psa tylko Ciebie.

Napisz czy jak żył owczarek to ten pies tak samo się zachowywał. I czy to jest duży pies bo jak tak to psychicznie dorastają nawet do trzech lat.
Nie wiem może być tak że jak ten pies wychowywał się z owczarkiem to dla niego ten owczarek był przewodnikiem stracił go i dlatego mogą być te problemy a Ty nie jesteś dla niego dobrym przewodnikiem i dlatego Ciebie nie słucha jak nic z tym nie zrobisz to problemy tylko będą się pogłębiać. Ale mogę się mylić bo nigdy nie widziałam psa ,a przy szkoleniu to jest najważniejsze.

pepe0170

Postautor: pepe0170 » czw gru 12, 2013 5:35 pm

iwi10 właśnie pomagasz mi na odległość. Było tak: Dorosła, wspaniała suka owczarek (jak znajdę kabelek to wam ją pokażę) i koty. Gapa, bo tak się nazywała, była silna psychicznie i fizycznie i nad wszystkim panowała. Co prawda zdarzały jej się momenty słabości, ale bez odrobiny agresji, potrafiła przechodząc obok tak od niechcenia, zwalić pyskiem kolejno 3 śpiące na kanapie koty. Kiedyś koleżanka zadzwoniła do mnie o 3 w nocy że w jej bloku w piwnicy ekipa remontowa wymordowała całą kocią rodzinę a ona znalazła jedno maleńkie kocię i nie wie jak go karmić itd. więc kotek wylądował u mnie. Maleńki odkarmiony i w moim łóżku- ok ale jak zaczął ssać mi oko to trochę przeszkadza w spaniu, więc kotka położyłam na Gapie i po sprawie. Mam takie zdjęcie na dowód. Jak żyła Gapa pozwalała mu na dużo (w zabawie ) ale zawsze jak przesadził to go jednym warknięciem doprowadzała do porządku. Było tak jak piszesz i doskonale wiem że to ona a nie ja była przewodnikiem. Powoli staram się mu pokazać swoją siłę ale są jeszcze te koty a jak one mają wieczorny napad szału zabawowego i on się w to włącza to ja mam przerąbane jeżeli chodzi o dyscyplinę. Trzymajcie za mnie kciuki i czekam na dalsze wskazówki. Całe życie miałam psy i koty, Ja wiem że on się boi bo czuje że ja się boję. pozdrawiam i dzięki

Awatar użytkownika
Sihaja

Postautor: Sihaja » czw gru 12, 2013 9:13 pm

Hmmm... przydszło mi do głowy to:
http://www.youtube.com/watch?v=B3fXCJnlTNI

Facet nie jest nowocześnie wykształcony. On robi to instynktownie. Wielu uważa, ze cofnął behaviorystyke o wiele lat. Wielu nie akceptuje jego metod. Ale w kontekście osiagnięć - takich własnie szybkich efektów jest naprawdę dobry.

To, co z pewnością możesz od neigo przejąć, to zasada ograniczeń i dyscypliny, ale przede wszystkim zwróć uwage na spokój, z jakim podchodzi do psów.
Niezależnie co się dzieje, czy musi skorygowac psie zachowanie, czy o przytrzymać, robi to spokojnie. Żeby się wyciszyć, koncentruje się na swoim oddechu.
To jest to, co zdecydowanie warto od niego przejąć.

Moja suka jest w dużej części hovowartem. To silna psychicznie rasa, która wymaga silnego przewodnika. Nie posłucha mnie kiedy się spiesze, cos mnei bardzo boli, czy jestem zdenerwowana. Ale kiedy wezmę 4 głebokie wdechy, uspokoje się i wydam zdecydowaną komedę, zawsze ją wykona.
Spokój i peność siebie to potężne narzędzie. Jeśli nie pozbędziesz się strachu, nic ne wskurasz.

Przyznajesz, ze się boisz. Twój pies to wie i postanowił na swój sposób Cie chronić, ale też przejął kontrolę. Pokaż mu, ze nie musi już tego robić.
Powoli i spokojnie.
I szukaj profesjonalnej pomocy. Sama możesz poprawić sytuację, ale spec nakieruje Cię i poprowadzi do ideału.

Awatar użytkownika
iwi10

Postautor: iwi10 » czw gru 12, 2013 10:23 pm

Ja nie polecam Cesara Milana dla początkujących bo można więcej krzywdy zrobić przy takiej próbie szkolenia psa, to nie znaczy że go neguje, ale jego metody nie są dla wszystkich psów i właścicieli.
A przy szkoleniu nie do końca chodzi o siłę tylko o mądre podejście do psa.

A Ty się boisz tego psa i jak on się obecnie zachowuje np. skacze gryzie rzuca się na obcych, inne psy, czy po prostu jest silny w zabawie nieraz wystarczą proste komendy np. siad leżeć wspólna zabawa ,ale zakończona na Twoich warunkach. Albo zmęczenie psa spacerem, bo może on ma za dużo energii.

Poczytaj sobie to forum np.
http://www.szkoleniepsow.fora.pl/

pepe0170

Postautor: pepe0170 » pt gru 13, 2013 1:06 am

ja się nie boję jego, tak jak pisałam, zawsze miałam psy ( czasami 3 i 4 na raz) i zawsze były to psy ukochane i wyjątkowe, ten też jest taki ale on wyczuwa że ja się boję o: pracę, o dom w Polsce, o to że tu zostałam sama itd. i postanowił pozjadać wszystkich którzy się do mnie zbliżają. A tak w nawiasie mówiąc to właśnie jest rocznica jak wiozłam go do domu w 26 stopni mrozu przez 2 godziny ze schroniska dla psów Na Paluchu, gdzie widziałam na własne oczy jak betonowe boksy psie czyścili wodą (poodmrażane łapy- to nieważne) zapytałam p...ą Panią dyrektor czy inaczej nie mogą było krótkie nie i koniec. Wracając do mojego potwora to po przybyciu do mojego domu, mimo obecności 2 dorosłych psów i kilku kotów, które patrzyły na to co się dzieje z dużym zaciekawieniem, zrobił w domu piekło, co mógł to porwał zanim zdążyłam to ukryć, walił łapą w blaszane miski psie, jedzenie fruwało po całym pokoju, po tygodniu takiego zachowania, mimo moich wysiłków zachowywał się tak jeszcze dobry miesiąc, nadałam mu imię Tornado, w skrócie Toro. Po kolejnym tygodniu nauczył się wchodzić za kotami na regały, po półkach, na szczęście robił się coraz większy, więc przestał się tam mieścić, a do największych jego osiągnięć z tych czasów, jak się zrobił jeszcze trochę większy to przeskakiwał z kanapy na kanapę z pięciolitrowym kubłem pełnym psiej wody w pysku. Oczywiście generalny potop.

Awatar użytkownika
Sihaja

Postautor: Sihaja » pt gru 13, 2013 5:50 pm

iwi10 pisze:Ja nie polecam Cesara Milana dla początkujących bo można więcej krzywdy zrobić przy takiej próbie szkolenia psa, to nie znaczy że go neguje, ale jego metody nie są dla wszystkich psów i właścicieli.

iwi10, nie napisslam, zeby tymi metodami resocjalizowala psa. Ale zeby sprobowala narzucic sobie spokój, jaki prezentuje ten facet. Tym na pewno nie zaszkodzi. A wydaje mi się, ze nie ważne co zrobi bedac w strachu, nic nie osiagnie. z reszta zeby osiagnac cos w Cezarowy sposob, trzeba wiecej niz ogladniecie kilku odcinkow. ;) Wprowadzenie podstawowych zasad tez trochę uspokoi psa. korygowanie zachowania na spacerze to juz zadanie dla specjalisty.

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”