NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

paszport dla psa

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

magda790505

paszport dla psa

Postautor: magda790505 » wt sie 18, 2015 7:19 pm

Ile kosztuje tu wyrobienie psu paszportu?

Awatar użytkownika
Mi11

Re: paszport dla psa

Postautor: Mi11 » wt sie 18, 2015 10:37 pm

Groszowy temat. Stówkę chyba płaciłam czy jakoś tak. Już za dokładnie nie pamiętam, ale to tylko zwykła papierowa książeczka z rubrykami. Żaden specjalny papier, żadne ukryte znaki czy wzory. Dostaliśmy przy okazji szczepienia na wściekliznę przed wyjazdem na wakacje i w porównaniu z ceną reszty celów wizyty to było nico.

Awatar użytkownika
kamisia29

Postautor: kamisia29 » pn lis 30, 2015 4:42 pm

Chciałam zapytać gdzie w ogóle mogę wyrobić taki paszport? Mój chłopak będzie się tu przeprowadzał i chciał zabrać swojego goldena.
Czytałam, że można taki wyrobić u weterynarza? To prawda?

Awatar użytkownika
Sihaja
Pochwał: 1

Postautor: Sihaja » wt gru 01, 2015 8:01 pm

kamisia29 pisze:Chciałam zapytać gdzie w ogóle mogę wyrobić taki paszport? Mój chłopak będzie się tu przeprowadzał i chciał zabrać swojego goldena.
Czytałam, że można taki wyrobić u weterynarza? To prawda?

W większości gabinetów można, choć nie każdy weterynarza ma prawo wyrobić paszport czy coś w nim umieścić. ("uprawnienie kosztuje" więc czasem jeden wet na gabinet ma takie wykupione. Tak, wiem, to absurd, ale tak do działa, więc po prostu zadzwońcie i spytajcie).
Do tego dochodzi chip - o ile nie ma - to może być dodatkowy koszt, ale tez nie jakiś powalający. Nie wiem tylko jak jest ze szczepieniem i przepisani z wwozem psa do Norge, ale to też weterynarz powinien wiedzieć lub mieć gdzie sprawdzić.

norwibasia

Postautor: norwibasia » pt kwie 08, 2016 2:40 pm

Z tego co się orientuję, to szczepienia muszą być aktualne, wpisane w książeczkę zdrowia psa. Poza tym ok. miesiąc przed wyjazdem pies musi zostać odrobaczony. Tyle czytałem ;) Mam jednak pytanie do tego czipa - czy to jest obowiązkowe? Nie chciałem czipować swojego psa...

Awatar użytkownika
barbara292

Postautor: barbara292 » pt kwie 08, 2016 2:49 pm

Tak jest to obowiązkowe
Jeśli przyjaciel upada, nie osądzaj go, lecz pomóż mu wstać

norwibasia

Postautor: norwibasia » pt kwie 08, 2016 3:10 pm

No to chyba muszę to zaakceptować po prostu. No i go zaczipować. Bo przecież go nie oddam, nie zostawię w Polsce.

Awatar użytkownika
barbara292

Postautor: barbara292 » pt kwie 08, 2016 8:57 pm

A powiedz dlaczego to dla ciebie taki problem z tym chipem ?
Ja zachipowalam psa nie dlatego ze było to potrzebne do paszportu bo mój pies go nie posiada ale dla siebie samej ze w razie gdyby sie zgubił lub cos sie stało to bedą mieć na mnie namiary

norwibasia

Postautor: norwibasia » pn kwie 11, 2016 10:02 am

Jakoś go traktuje jak członka rodziny, a sam nie chciałbym mieć takiego czipa. Mój ma adresówkę przypięta do obroży, bo też nie chcę, żeby w razie gdyby się zgubił, po prostu przepadł, tylko żeby ktoś mu pomógł odnaleźć drogę do domu. Może mam świra, no ale kocham tego psiaka, mam go od szczeniaka, ze schroniska, i jest dla mnie ważniejszy niż niejeden człowiek

Awatar użytkownika
barbara292

Postautor: barbara292 » pn kwie 11, 2016 10:37 pm

Przesadzasz chipowanie jest jak zastrzyk krzywdy mu nie zrobią
Wg tego co napisałaś wynika ze my nie kochamy swoich psów i nie sa dla nas członkami rodziny ? Wręcz przeciwnie czipujemy bo kochamy a adresatke z obroży można zgubić lub jeśli masz "wartościowego"psa to ktoś może ja zdjąć celowo i wtedy pies jest "nowka sztuka" a czipa nie da sie usunąć lub zgubić a ostatnio coraz głośniej o kradzieżach psów

norwibasia

Postautor: norwibasia » wt kwie 12, 2016 8:59 am

Nie twierdzę, że nie kochacie swoich psów. Choć wielu ludzi rzeczywiście traktuje swoje psy nie za dobrze - widziałem już psiaki czekające na swoich właścicieli przed sklepem na mrozie, którzy z zakupami się nie spieszyli. Psy były najczęściej tak zmarznięte, że aż się trzęsły. Ja mojego nigdy przed sklepem nie zostawiłem, bo właśnie boję się, że ktoś go ukradnie, i to mimo że jest to kundelek.

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”