przewóz szczeniaka

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

kameleon

przewóz szczeniaka

Postautor: kameleon » pn sty 04, 2016 2:42 pm

Czy przewoził któs do Norwegii szczeniaczka ?Czy są na nie jakieś inne wymagania niż dla dorosłego już psa ?Jakiego najmłodszego szczeniaka można przewieźć ? Myślalam o takim 8-10 tygodniowym ale nim się zdecyduje chciałabym wczęsniej zaczerpnąć informacji.Z tego co widziałam to na Toll pisze tylko o psach ogólnie ale o szczeniakach nic nie znalazłam....

Awatar użytkownika
violkaa

Re: przewóz szczeniaka

Postautor: violkaa » pn sty 04, 2016 5:19 pm

My przywoziliśmy w wakacje psa. Nie można przywieźć psa poniżej 12 tygodnia życia. Taki 8 tygodniowy to powinien jeszcze przy matce być.
Musi być zaszczepiony na wściekliznę i po szczepionce przejść kwarantanne 21 dni i dopiero może przekroczyć granicę. Oczywiście potrzebny jest paszport zalegalizowany u powiatowego lekarza weterynarii, chip, odrobaczenie, badanie przed wyjazdem
Tu więcej wiadomości: http://www.mattilsynet.no/mattilsynet/m ... 77396a.pdf

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: BarneyG » pn sty 04, 2016 11:51 pm

Nie slyszalem nic o 12 tygodniu poza drugim szczepieniem, ale szczeniaka mozna adoptowac najwczesniej od osmego tygodnia (po pierwszym szczepieniu). Rowniez wg. polskich przepisow, wiec zaden powazny hodowca nie odda psa wczesniej.

Przy pierwszym szczepieniu szczepionkę uznaje się za ważną 21 dni po jej podaniu od dnia szczepienia. Szczeniaka trzeba powtornie zaszczepic w ciagu 21 dni od pierwszego szczepienia (tzn. najpozniej w 13 tygodniu).

Szczeniak musi tez miec kurację przeciwko tasiemcowi wielojamowemu w ciągu ostatnich dziesięciu dni przed podróżą czyli maksymalnie na dziesiec dni przed podroza. Kurację należy powtórzyć w ciągu pierwszych siedmiu dni po przybyciu do Norwegii.

Pierwsze szczepienie (parwowiroza, nosowka, wscieklizna), odrobaczenie i odtasiemczenie robi hodowca najpozniej w osmym tygodniu (zwykle 6-7) oraz wyrabia paszport z odpowiednia dokumentacja szczepien itd.

Nie ma ani slowa o jakiejs kwarantannie.

Tu wiecej o szczepieniach:
http://www.royal-canin.pl/blog/na-co-sz ... zczeniaka/
Polak gorszego sortu

Awatar użytkownika
violkaa

Postautor: violkaa » wt sty 05, 2016 1:36 am

Pies, kot lub tchórz musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie zgodnie z
zaleceniami producenta szczepionki (z reguły najwcześniej w wieku trzech miesięcy).
Przy pierwszym szczepieniu szczepionkę uznaje się za ważną 21 dni po jej podaniu. Jeśli zwierzę zostanie
poddane ponownemu szczepieniu, szczepionka jest ważna od dnia jej podania, o ile ważność
poprzedniej szczepionki nie upłynęła do czasu podania kolejnej dawki. Obowiązek
zaszczepienia zwierzęcia przeciwko wściekliźnie dotyczy także wwozu z państw, gdzie
wścieklizna nie występuje, wyjąwszy Szwecję
Cytat http://www.mattilsynet.no

Więc logiczne, jak szczepionkę przeciw wściekliźnie podaję się ok 12 tygodnia życia psa i trzeba odczekać 21 dni, żeby wywieźć psa, to najwcześniej wwozisz szczeniaka miedzy 3 a 4 miesiącem życia.
Moja suczka urodzona 17 lutego 2015 r. szczepienie przeciw wściekliźnie miała 23 czerwca jako ostatnie szczepienie. W paszporcie mam zapis, że szczepienie ważne jest od 14 lipca i dopiero po tej dacie mogliśmy ją przywieźć.
Sunia kupiona w legalnej hodowli.

Żaden poważny polski hodowca nie odda psa przed minimum 2 szczepieniami.
Kwarantanna o której piszę to jest właśnie te 21 dni po szczepieniu na wściekliznę. Wcześniej pies nie może przekroczyć granicy chyba że nielegalnie.
Jeżeli chodzi o odrobaczenie po przyjeździe do Norwegii to rozmawiałam z weterynarzem tu na miejscu i uzyskałam informację, że nie trzeba już odrobaczać.

ZASADY WYWOZU PSÓW , KOTÓW I FRETEK DO NORWEGII I SZWECJI.

Zwierzęta towarzyszące (koty,psy i fretki) w liczbie nie przekraczającej 5 sztuk należących do jednego właściciela przewożone w celach niekomercyjnych do Norwegii i Szwecji podlegają następującym wymaganiom:

Muszą zostać oznakowane za pomocą microchipu umiejscowionego po lewej strony szyi. Oznakowanie musi nastąpić przed szczepieniem!
Oznakowane zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie.
Zwierze należy odrobaczyć preparatem zawierającym prazikwantel i epsiprantel (profilaktyka echinokokozy) nie szybciej niż 10 dni przed wyjazdem i w ciągu 7 dni po przyjeździe (Norwegia). Profilaktyka echinokokozy nie dotyczy fretek.
W przypadku wywozu fretek do Szwecji zalecane jest szczepienie przeciw nosówce.
Na 24 h przed przekroczeniem granicy zwierzę powinno zostać zbadane przez lekarza weterynarii, co powinno zostać odnotowane w paszporcie.
Do Norwegii i Szwecji nie wolno wwozić zwierząt poniżej 3 miesiąca życia.

UWAGA!

Nie można przewozić psów ras tj.:

Pit Bull Terier
Americam Staffordshire Terrier
Fila Brasileiro
Tosa Inu
Dogo Argention
oraz mieszańców powyższych ras lub mieszańców z wilkiem.

Cytat: http://bokserska.waw.pl/warunki-wywozu- ... za-granice

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: BarneyG » wt sty 05, 2016 9:49 am

Violkaa, powoli, przeczytaj jeszcze raz cytowany tekst. Tam jest napisane cos wlasnie odwrotnego.
Polak gorszego sortu

kameleon

Postautor: kameleon » wt sty 05, 2016 3:48 pm

Dziękuje za odpowiedzi.
Rozmawiałam już ze sprzedawcą i dzwoniłam również do kliniki weterynaryjnej .Szczeniaczek będzie miał 15 tygodni kiedy będzie przekraczał granice.W związku z tym iż osobiście nie mogę zająć się paszportem i szczepieniami łącznie z tymi badaniami ,sprzedawca ma mi to wszystko sam ogarnąć :wiwat:

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » wt sty 05, 2016 4:37 pm

Ja tez w lutym przywoze psa z Pl. Musi uplynac 21 dni po ostatnim szczepieniu ( 3 p/ wsciekliznie) , dzis dzwonilam do mattilsyne i powiedzieli ze jak data chipowania i data szczepienia jest taka sama to ok. I poza tym znow wydalam fortune na mase duperolow co sa niezbedne , ale fajnie, :D ciesze sie bo pusto w domu. Chapsiu za Teczowym Mostem ju poltora roku. :(
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Awatar użytkownika
violkaa

Postautor: violkaa » wt sty 05, 2016 6:48 pm

BarneyG pisze:Violkaa, powoli, przeczytaj jeszcze raz cytowany tekst. Tam jest napisane cos wlasnie odwrotnego.

Ale co odwrotnego??

kaju731@onet.eu

przewóz szczeniaka

Postautor: kaju731@onet.eu » pn sie 21, 2017 10:08 am

WIELKA PROŚBA O PRZEWÓZ SZCZENIAKA OWCZARKA NIEMIECKIEGO 10 TYGODNIOWEGO SAMOLOTEM NORWEGIANEM Z BERLINA DO STAVANGER DO NORWEGI CZY KTOŚ LECIAŁ JAK TO WYGLĄDA PROSZĘ O POMOC DZIĘKUJE.

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”