Wwóz zwierząt do Norwegii - przepisy

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JolkaB
Kontaktowanie:

Re: Wwóz zwierząt do Norwegii - przepisy

Postautor: JolkaB » sob mar 14, 2015 5:12 pm

tak, oczywiście może być zaszczepiony wcześniej. No ja wiozłam psa w ubiegłym tygodniu więc jestem w miarę myślę na bieżąco :)

Awatar użytkownika
jozefina1970

Postautor: jozefina1970 » pn mar 16, 2015 8:09 am

JolkaB pisze:tak, oczywiście może być zaszczepiony wcześniej. No ja wiozłam psa w ubiegłym tygodniu więc jestem w miarę myślę na bieżąco :)

Wielkie dzięki!
Na razie temat ucichł, może jednak jakiś kiciuś trafił się w Norge :-)

lapa75

do polaczenia

Postautor: lapa75 » czw cze 18, 2015 7:35 pm

Hej
Mam do Was pytanie ? Jak jest z przywiezieniem królika z Polski do Norge ? Z psem i kotem wiem (paszport, chip, szczepienia, odrobaczanie itp itd )
Nie mam pojęcia jak jest z królikiem. Gadzina jest trzymana w domu. Jest zaszczepiony na wszelkie choróbska królicze. Mój wet do którego ze zwierzętami chodzimy od kilku lat, przekazał mi że te wszystkie chipy, paszporty nie dotyczą królika gdyż nie jest on zwierzęciem towarzyszącym i chodzącym na spacery. Niby tak ale wole się zapytać - nie chciałbym się przykro zaskoczyć na granicy :-(
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
JolkaB
Kontaktowanie:

Re: Norwegia - nasze zwierzaki :)

Postautor: JolkaB » pt cze 19, 2015 6:47 am

szczerze powiedziawszy to ja nie mam bladego pojęcia... zadzwoniłabym do jakiejś ambasady i sie po prostu zapytała. Abmbasad w PL jest kilka numery tel łatwo znaleźć.

lapa75

Postautor: lapa75 » wt cze 23, 2015 9:21 pm

Mam jeszcze jedno pytanie:
czy orientuje się ktoś czy przepisy dotyczące zwierząt w Szwecji są takie same jak w Norwegi. Przeprowadzamy się i mimo kosztów i czasu wybraliśmy ze zwierzętami drogę przez Sund :-).I zastanawiam się, czy spełniając norweskie wymagania bez problemów "śmignę" przez Szwcję
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » ndz cze 28, 2015 9:25 am

Bez żadnych.

Ania A

Postautor: Ania A » ndz cze 28, 2015 11:39 am

Witam,
Czy może ktoś ma doświadczenie z przewozem papugi do Norwegii? Chodzi o nimfę.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » ndz cze 28, 2015 10:09 pm

lapa75 pisze:Mam do Was pytanie ? Jak jest z przywiezieniem królika z Polski do Norge ? Z psem i kotem wiem (paszport, chip, szczepienia, odrobaczanie itp itd )
Nie mam pojęcia jak jest z królikiem. Gadzina jest trzymana w domu. Jest zaszczepiony na wszelkie choróbska królicze. Mój wet do którego ze zwierzętami chodzimy od kilku lat, przekazał mi że te wszystkie chipy, paszporty nie dotyczą królika gdyż nie jest on zwierzęciem towarzyszącym i chodzącym na spacery. Niby tak ale wole się zapytać - nie chciałbym się przykro zaskoczyć na granicy :-(

Na stronach Mattilsynet podaja warunki, pisza tez ze dla krolikow obowiazuje kwarantanna 30 dni po wwiezieniu do Norge:

http://www.mattilsynet.no/dyr_og_dyreho ... nmark.8052

Powyzsze kiedy wwozisz permanentnie. Kiedy tymczasowo to generalnie nie wolno, ale mozna starac sie o pozwolenie od Mattilsynet:

http://www.mattilsynet.no/dyr_og_dyreho ... til_Norge/

http://www.mattilsynet.no/language/engl ... f_animals/

Podaj jesli cos jest niezrozumiale i trzeba przetlumaczyc.

edit: Tu z kolei podaja, ze o pozwolenie trzeba sie starac zarowno na tymczasowy jak i permanentny wwoz, teraz sie zakrecilam:

http://www.norden.org/no/norden-for-deg ... -til-norge

Jesli mowisz po angielsku to moze zadzwon do Mattilsynet...?
Obrazek

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » ndz cze 28, 2015 10:46 pm

Ania A pisze:Witam,
Czy może ktoś ma doświadczenie z przewozem papugi do Norwegii? Chodzi o nimfę.

Aniu, tu sa przepisy ze stron Mattilsynet:

www.mattilsynet.no/dyr_og_dyrehold/reis ... _land.8051
Obrazek

lapa75

Postautor: lapa75 » czw lip 02, 2015 8:38 pm

Witam
Jestem już po więc może napiszę jak przebiegało w moim przypadku załatwienie zgody na przywóz królika.
- po wejściu na stronę mattilsynet napisałem do nich maila z informacją, że chcę przywieść królika.
- po dwóch dnach otrzymałem informację zwrotną o warunkach jakie należy spełniać, wraz z załącznikiem do wypełnienia
- wypełniony załącznik ( podane informację to kto przywozi, skąd, gdzie w Norwegi będzie "mieszkał", jakim środkiem transportu).
- wypełniony załącznik wysłałem maile
- po dwóch dniach otrzymałem zgodę, w moim przypadku ważna jest dwa miesiące ( w tym czasie królik musi przekroczyć granice), zgodą przyszła mailem - a dodatkowo dokumenty idą pocztą - zgodę tą pokazujemy na granicy (tylko to)

I teraz informacje które otrzymałem :
Kwarantanna o której pisała Anniken dotyczy tylko jeżeli królik jest przywożony z krajów gdzie występuje jakaś tam choroba królicza (w Polsce jej nie ma więc kwarantanna nie dotyczy).
Królik nie musi mieć żadnych szczepień, generalnie królika dotyczą te same przepisy co przywozu świeżego mięsa :-).
I jeszcze jedna informacja : jeżeli królika będziemy przywozić samolotem to w grę wchodzą tylko dwa lotniska (Oslo Gardemor, Kirkenes).

Ifetayo

Postautor: Ifetayo » pn wrz 28, 2015 8:59 pm

Witajcie,

a ja mam pytanie w odwrotnym kierunku, czyli chce przywieźć psa z Norwegii do Polski. Jak łatwo się domyślić chciałabym go mieć w domu jak najszybciej. Czy ktoś z Was się orientuje w przepisach lub ma doświadczenie praktyczne jak to wygląda?

Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » wt wrz 29, 2015 7:59 am

Zero problemu. Przewozisz go ns takich samych zasadach, jak przy podróży z psem. Pies ma mieć chip, paszport, szczepienie p/wściekliźnie i przyjąć tabletkę p/robalom (tu najlepszy jest Drontal Plus). A pewnie i tak nikt nawet okiem na to nie rzuci na granicy, bo generalnie łatwiej jest wywieźć niż wwieźć. No, chyba, że zamierzasz lecieć samolotem.
W Polsce nikt Ci się absolutnie nie czepi do niczego.
Aha - tylko jeśli będziesz jechać samochodem przez Niemcy to pies musi cały czas być w klatce. Niemcy są bardzo restrykcyjni jeśli chodzi o bezpieczny przewóz zwierząt i gdyby Was policja zatrzymała a pies siedziałby luzem w aucie, to mogą być problemy.

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”