Wwóz zwierząt do Norwegii - przepisy

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

Ifetayo

Re: Wwóz zwierząt do Norwegii - przepisy

Postautor: Ifetayo » wt wrz 29, 2015 11:39 am

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)

O niemieckich przepisach już słyszałam. Rok temu psa woziłam tam po prostu w bagażniku kombi oddzielonym siatką od części osobowej. Wynikało to z braku znajomości przepisów, teraz z maluchem nie mam zamiaru ryzykować ;)

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » ndz paź 04, 2015 9:10 pm

Z No do Pl nikt nie sprawdza tak jak to jest na granicy w NO. Zadnych obmacywan sprawdzan cjipa, paszportu itd. Pan czy pani przynosza / przywoza klateczke z samolotu i po balu.
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » czw maja 12, 2016 10:38 am

Właśnie byłam u veta na szczepieniu przed wyjazdem do Polski i się dowiedziałam, że od tego roku szczepienie przeciwko wściekliźnie będzie ważne 3 lata a nie rok, jak dotychczas. Czyli od tego roku przed wyjazdem obowiązkowe będzie tylko podanie Drontalu Plus p/tasiemcowi lisiemu, jeśli pies dostał szczepionkę nie dawniej niż trzy lata temu.

spacerolog

Postautor: spacerolog » wt paź 04, 2016 4:06 pm

Dzień dobry wszystkim, od soboty jestem z psem w Norwegii i już na dzień dobry zaliczyliśmy wpadkę z przepisami... Pies ma chip, szczepienie p/wściekliźnie (ważne do maja 2017), był odrobaczany dzień przed wyjazdem i dostał wpis do paszportu, że jest zdrowy. Tylko, że przekraczając granicę z rozpędu (przejechaliśmy kilka państw i nikt nas nie sprawdzał) przejechaliśmy na zielonym przejściu... teraz chciałam iść odrobaczyć psa w Norwegii, z tego co się orientuję mamy na to 7 dni, i nie wiem czy w paszporcie powinien być jakiś wpis z granicy, pieczątka, cokolwiek? Jestem w kropce nie wiem co zrobić, a już na dzień dobry nie chcemy być w "konflikcie z prawem" ... Czy wrócić się na granicę i przejechać ją jeszcze raz? (mam niedaleko, mieszkam koło Oslo). W grudniu jedziemy na święta do Polski i może wtedy załatwić wszystko jak trzeba, a do tego czasu niech jest jak jest? Bardzo proszę o radę :zam:

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » śr paź 05, 2016 3:50 pm

Jaka rasa/mieszanka ras?

Pytam, bo jesli bull, w typie bull lub mieszanka z jakimkolwiek procentem bull DNA (zwlaszcza jesli widocznym golym okiem), to odradzam pokazywanie psa komukolwiek i wywiezienie z Norge jak najszybciej, poniewaz Norwegia ma calkowity szlaban na w/w i nawet sasiad moze wykonac odpowiedni telefon i co potem, tego nie chcesz wiedziec.

Jesli nie, to ja bym zrobila tak (to nie jest rada, jedynie moje osobiste zdanie w temacie i bez znajomosci przepisow w tej konkretnej sytuacji):
Poszlabym do weta jakby nigdy nic, pokazala dokumenty szczepien i ID, zarejestrowala psa w lecznicy jako nowego pacjenta/klienta, poprosila o badanie ogolne pieska, tzw. kontrole (kosztuje w Norge duzo) i kupila srodek odrobaczajacy.
Watpie, zeby wet, ktory sciaga jak za zboze przy kazdej wizycie i za sprzedawane srodki, robil mi jakies nieprzyjemnosci o pieczatke.
A jesli zaczalby robic nieprzyjemnosci, to bym podziekowala i wyszla i nastepnie zaczela wgryzac sie w przepisy, jak poradzic sobie z biurokracja.
Obrazek
http://www.forum-norwegia.pl
Nie odpowiadam na pw w temacie pracy i życia w Norge. Zapraszamy do pisania na forum.

szczypior

Postautor: szczypior » śr paź 05, 2016 4:09 pm

To zamiast bulić za to wszystko u weta albo gryźć się z przepisami to faktycznie chyba prościej przejechać się do Svinesund, 3 godziny w te i wewte, i dostać tę pieczątkę :)

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » śr paź 05, 2016 4:13 pm

Faktycznie. I jeszcze mozna przy okazji zrobic zakupy.
Tylko zeby na granicy nie zadawali za duzo pytan, bo sie wnerwie i psem poszczuje :twisted: :wink:
Obrazek
Nie odpowiadam na pw w temacie pracy i życia w Norge. Zapraszamy do pisania na forum.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » śr paź 05, 2016 4:17 pm

Tak sie zastanawiam, ze chyba tak czy inaczej zabuli, plus zabuli za benzyne do Szwecji i nazad, bo z pieskiem do weta trzeba chyba, pokazac na poczatku przy rejestracji w lecznicy.
Czy nie trzeba i mozna isc tylko z papierami?
Obrazek

sykel

Postautor: sykel » ndz lis 13, 2016 6:15 pm

Zmienilo sie cos w przepisach odnosnie wwiezienia szczeniaka do NO ? Linki do mattilsynet nie dzialaja niestety .Pytanie czy kwarantanna ma byc przeprowadzona w jakis szczegolny sposob i w okreslonym miejscui jak to potwierdzic ,czy wystarczy ze minie 3 tyg od szczepienia?

spacerolog

Postautor: spacerolog » czw gru 01, 2016 1:19 pm

dzieki :) poszliśmy do lecznicy jakby nigdy nic, paląc głupa ;) Zarejestrowaliśmy się jako nowi klienci, wytłumaczyłam, ze sie przeprowadziliśmy dopiero co i że potrzebuję tabletek odrobaczających, bo takie są podobno przepisy. Babeczka się trochę zdziwiła, ale wpisała nam wszystko w paszport, dała tabsy, o nic więcej - w sensie pieczątek z granicy- nie pytała. Ufff ;)
(pies jest rasowy - owczarek australijski- ma wszystkie papiery. co do bullowych to się już zorientowałam na spacerach i psich parkach, że ani "pół" tu takich psów)

spacerolog

Postautor: spacerolog » czw gru 01, 2016 1:21 pm

ps. co do ceny tej przyjemności w No, to za tabsy i wpis do paszportu, że zdrowy i odrobaczony, daliśmy 130 koron.

Awatar użytkownika
Sihaja
Pochwał: 1

Postautor: Sihaja » pt gru 02, 2016 3:43 am

No to teraz ja mam pytanie: Gdzie się zwrócić ze szczegółowymi pytaniami w sprawie wwozu psa?
Tak nam wyszło, że lecimy z USA do Polski przez Norwegię. Będziemy w Norwegii jeden dzień: za długo, żeby kiblować na lotnisku - ale w kwestii podróżowania z psem sprawa się komplikuje. Musimy spełnić wymagania dla dwóch krajów i nie ma czasu an odkręcanie pomyłek. Dlatego chciałabym się skonsultować, najlepiej mailem, żeby miec podkładkę. Jakieś sugestie?

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”