Norweski online u Anniken: Letnia Promocja - Zajęcia Indywidualne już od NOK 99 i GRATISY :kwiat: Zobacz więcej

Mieszaniec pit bulla w Norwegii/STOP BSL

Opieka, przewóz, leczenie, poradniki i przepisy dotyczące zwierząt w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

DominikaW.1989

Postautor: DominikaW.1989 » śr sie 24, 2016 12:04 pm

Witam,

potrzebuję rzetelnych informacji na temat możliwości wwiezienia pit bulla do Norwegii, od strony praktycznej. Prawnie wiem, że te psy są nielegalne, ale wiem, że już w 2011 rozważano zniesienie przepisu. Czy coś zmieniło się w tej sprawie, czy ktoś ma informacje na ten temat lub wie gdzie można pytać?
Czy istnieje jakakolwiek alternatywa? Mam w Polsce 5-letnią sukę pit bull red nose, suka jest wysterylizowana, nie ma ciętych uszu, jest regularnie szczepiona i odrobaczana, posiada paszport,nie ma potwierdzonego pochodzenia, jest z adopcji,wg polskiego prawa jest kundlem, ponieważ nie ma rodowodu. NIE JEST AGRESYWNA. Nigdy nie ugryzła człowieka ani psa, ani żadnego innego zwierzęcia, wychwuje się w domu z dziećmi. Jest drobna, smukła, nie wygląda na 100% przedstawiciela rasy, taki sobie smukły, brązowy terierek. Gdy ją adoptowałam 4 lata temu nawet przez myśl mi nie przeszło, że wyjadę z Polski, a już na pewno nie do Norwegii, ale wyszło inaczej.
Suczkę w Polsce oceniał behawiorysta, ocenił ją na fajnego, stabilnego psa, bardzo przywiązanego do opieunów, lekko niepewnego siebie i lękowego ale bez histerii. Nie chcę jej zostawiać w Polsce na stałe, chciałabym ją przywieźć ale wiem, że już na granicy może zostać mi odebrana lub w każdej chwili na skutek skargi, np sąsiadów i uśpiona. Czy koś orientuje się czy mogę gdzieś wysłać pismo z prośbą o uchylenie pzrepisów w jej sprawie? Gdzie pytać? Czy ktoś wie czy są prowadzone prace na temat zniesienia zakazu posiadania psów i mieszańców tej rasy?

Awatar użytkownika
puddle
Pochwał: 1

Postautor: puddle » śr sie 24, 2016 12:25 pm

Pitbullterier nadal znajduje sie na liscie.
FORBUDTE HUNDER / RASER
według mnie napisz do Mattilsynet KONTAKT
"Nadzieje na jut­ro są at­rakcyj­ne, póki dziś nie stało się wczoraj. " W.F.

DominikaW.1989

Postautor: DominikaW.1989 » śr sie 24, 2016 1:26 pm

puddle - dziękuję! :) będę drążyć temat i może uda się w przypadku mojego psa :)

Wróć do „NASZE ZWIERZĘTA”