Co się dzieje z tym Forum?

Problemy z logowaniem, problemy techniczne. Tutaj Goście mogą pisać bez logowania.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BaRyBa

Co się dzieje z tym Forum?

Post autor: BaRyBa » wt lip 23, 2019 8:20 am

Hei.
Co się zaczyna dziać z tym forum?
W stopce, mam zapisane NIEZABEZPIECZONA !
Dwa razy, wybiło mi logowanie, mam komputer ze specjalnym zabezpieczeniem bankowym.
Szkoda by było, by następne forum padło, co prawda, od paru już lat, cisza tu i poprawny politycznie marazm.
Niemniej, miło mi jest zaglądać tu codziennie, chociaż na chwilę.
Czyżby wąż zaczął zjadać swój ogon?
Ps.
Dodatkowo miałem 4 razy problem z wysłaniem tego posta.
Musiałem, odblokować zabezpieczenie komputera by wysłać tą wiadomość i w skrzynce mam już ostrzeżenie przed blokadą bankową, jak nie przywrócę ustalonych wcześniej zabezpieczeń.

Szkoda, naprawdę szkoda by było.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontakt:

Re: Co się dzieje z tym Forum?

Post autor: Anniken » śr lip 24, 2019 3:10 pm

Serwerownia nazwa.pl nie ma automatycznego odnawiania certyfikatow zabezpieczenia SSL.
Dzwonilam do nich w sobote wieczorem, kiedy problem sie pojawil. Dowiedzialam sie, ze wznawiaja sukcesywnie i ze moze potrwac do tygodnia.
Tez mnie to wnerwia, mamy oplacony certyfikat za caly rok bez przerw.
Dodatkowo przestaly wyswietlac sie obrazki, ktore sa zaladowane pod adresem https, banery musialam zmienic narazie z powrotem na http.

Forum nie jest mniej bezpieczne niz przed dodaniem SSL, czyli jak 90% stron internetowych rok temu.
Te dramatyczne ostrzezenia dostajesz od przegladarki - odkad rozpowszechniono certyfikaty SSL rowniez na prywatne strony, blogi, fora itp., przegladarki sa ustawione na alarmowanie.
Jesli ktos ma jakies dane kont bankowych, dane osobiste, karty bankowe czy inne poufne finansowe informacje zapisane w prywatnych wiadomosciach, to mozna na wszelki wypadek usunac, bo to nigdy nie bylo bezpieczne na stronach bez zabezpieczen.
Poza tym tu nie ma specjalnie czego wykradac, no moze jeszcze adresy mailowe w celach spamerskich.

Trudno, musimy poczekac. Mam nadzieje, ze w nazwa.pl uporaja sie z tym w ciagu najblizszych dni.
Nasz problem to i tak niewiele w porownaniu ze sklepami, ktore sa na serwerach nazwa.pl - ludzie prowadzacy sklepy online wchodza na orbite na fanpage nazwa.pl od kilku dni, ale wszystkie negatywne komenty sa usuwane.
Obrazek

ODPOWIEDZ