NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Spam w podpisach i postach - info

Problemy z logowaniem, problemy techniczne. Tutaj Goście mogą pisać bez logowania.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Spam w podpisach i postach - info

Postautor: Anniken » śr cze 05, 2013 12:44 am

Od jakiegos czasu mamy na forum regularne ataki spamerow, ktorzy wstawiaja w podpis link do jakies komercyjnej strony, ktora chca reklamowac, a potem skacza po tematach, rowniez wywlekaja jakies stare tematy i dopisuja nieistotne, kilkuwyrazowe posty, zeby zasadzic link.

Stad tyle wynoszenia postow do Garazu i usuwania podpisow w ostatnich dniach.

Ekipa jest zmeczona uganianiem sie za spamerami. Naradzamy sie, jak to rozwiazac, zeby nie miec z nimi roboty.

Mozna zablokowac mozliwosc podpisow na amen, ale probujemy znalezc inne rozwiazanie, ktore nie dotknie podpisow Uzytkownikow.
Mozliwe, ze z podpisow zniknie calkiem mozliwosc bezposredniego linkowania i bedzie trzeba wklejac adres do wyszukiwarki.
Jesli sie nie da, to niestety bedziemy musieli zablokowac mozliwosc podpisow.

Wiecej info, kiedy znajdziemy rozwiazanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Spam w podpisach - info

Postautor: Anniken » sob cze 08, 2013 5:06 pm

Podpisy zostały zmodyfikowane: nowi Użytkownicy mogą wstawić link w podpis dopiero po napisaniu 100 postów na forum.

Mati, dzięki :kwiat:
Obrazek

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Spam w podpisach i postach - info

Postautor: Anniken » sob cze 15, 2013 7:45 am

Musielismy rozszerzyc blokade linkowania rowniez na posty. W tej chwili w postach tez nie mozna umieszczac linkow, az do 100 postow Uzytkownika.
Znaczy to, ze nie da sie umieszczac aktywnych linkow bezposrednich, z http i www. Reszte adresu mozna wpisac i bedzie widoczna.

Jesli ktos z Uzytkownikow przed napisaniem 100 postow na forum chce podac adres do jakiegos dokumentu czy strony w zwiazku z zadawanym pytaniem, mozna wkleic caly adres, jedynie bez http lub www. W ten sposob kazdy moze skopiowac, wkleic do wyszukiwarki i znalezc dokument.

Przepraszamy za niedogodnosci, ale nie mamy czasu biegac po forum za spamerami zasadzajacymi linki na prawo i lewo.
Obrazek

jeszua

Postautor: jeszua » pt lis 29, 2013 7:14 pm

jak widać nie działa. nie wiem jak Was, ale mnie - nawyk z innego forum, które moderuję - nieprzeciętnie drażni taki ordynarny spam jak jn. użyszkodnika: forum-norwegia.pl /memberlist.php?mode=viewprofile&u=19905 (nie mam stu postów, więc pewnie nie puści: chodzi o konto "ATS Anna Stankiewicz"), która to osoba nie bierze żadnego udziału w dyskusjach, a rzekome tematy czy pytania służą wyłącznie wciśnięciu tylnymi drzwiami bezczelnej reklamy jakiegoś swojego portalu. skądinąd wiadomym mi jest, iż tutejsi moderatorzy są bardzo pobłażliwi; to widać, bo ja już dawno zablokowałbym spammerowi konto, gdyby wcześniejsza prośba o zaprzestanie śmiecenia swoimi reklamami nie pomogła
jsz

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Postautor: Grzes203 » pt lis 29, 2013 8:18 pm

W lewym górnym rogu jest baner reklamowy który może sugerować że firma ATS jest jednym ze sponsorów forum.

Wróć do „DZIAŁ TECHNICZNY”