NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Import samochodu do Norwegii, oplaty, cło, inne

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

Maciejewski

Re: Import samochodu, oplaty, clo itp

Postautor: Maciejewski » pt mar 25, 2016 7:49 pm

_Makki_ pisze:Jak juz mamy moms+engangsavgift zaplacony zastanawiamy sie czy oplaca nam sie skladac podanie o alternatywny sposob przeliczenia, odtracenia za wiek samochodu i jego zuzycie czyli utrate wartosci... Ale na to mamy 14 dni o zaplacenia engangsavgift. UWAGA! Jezeli ktos sie zdecyduje na "Alternativ beregning av bruksfradrag" to podanie jest "wiazace" i z tego nie mozna sie juz wycofac. Wiec trzeba dokladnie wszystkie dane sprawdzic, wyliczyc itp. Zeby pozniej nie wyszlo na monkey business, jak przyjdzie komus jeszcze doplacic!!

Napisales ze zastanawiamy sie czy sie oplaca a skad to wyliczyc i jak ze sie oplaca ??

Tu mam przyklad audi a6 ktore kosztuje w norwegi okolo 300 .000 koron a w polsce 60 tys zl wedlug moich wyliczen wyszlo mi tak

Avgift
120 200,22 +
Innkjøpspris
132 600,00 =
Sum252 800,22 kroner
Slik beregnes avgiftene

Alternativ beregning basert på pris og kilometerstand
Avgiften kan også beregnes på pris og kilometerstand. Dette kan du søke om etter at du har betalt avgiften ved import av bil. Du velger selv om du ønsker å benytte alternativ beregning. Husk at dette tallet er veiledende. Vi baserer tallene på listepriser og hvis du søker om alternativ beregning er det bindende.

Med tallene du oppga vil regnestykket da bli:

Avgift
125 042,21 +
Innkjøpspris
132 600,00 =
Sum
257 642,21 kroner

jak dlamnie sie to oplaca bo zaoszczedze prawie 50 tys koron ale niewiem czy zglaszac to i wyslac do Alternativ beregning av bruksfradrag czy moglby mi w tym pomoc

Wróć do „MOTORYZACJA”