Naprawa auta w Norwegii - Mechanik radzi

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

radek40

Naprawa auta w Norwegii - Mechanik radzi

Postautor: radek40 » ndz paź 05, 2008 10:00 pm

Obrazek

Witam wszystkich ,jesli ktos bedzie potrzebowal pomocy jestem do waszej dyspozycji,gg4359160. pozdrawiam radek

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Mechanik radzi

Postautor: Anniken » wt paź 07, 2008 8:08 pm

Radku, czy tak moze byc?
Podkleilam watek i zmienilam lekko tytul z mysla o tym, ze zgodziles sie rowniez udzielac porad na forum.
Dzieki ogromne :zakochana:
Obrazek

radek40

Postautor: radek40 » wt paź 07, 2008 10:54 pm

witam. wszystko ok teraz jest bardzodobe ,pozdrawiam. mechanik

seb2k6

Postautor: seb2k6 » wt paź 14, 2008 6:42 pm

Pytania do mechanika :)

1. Dość ciężka zmiana biegów, wsteczny czasem nie wchodzi, czwórka z niewielkim ale wyraźnym oporem, reszta też nie idealnie - co można sprawdzić/nasmarować/wyregulować aby sytuacja się troszkę poprawiła ? Oczywiście jak najmniejszym kosztem bo na razie nie mam funduszy na grubsze naprawy a jeździć się da ;)

2. Zbieżność kół - zrobić po założeniu nowych kół czy przed ? Za miesiąc zmieniam opony na zimowe (na stare felgi zakładam nowe gumy + wyważanie) i nie wiem czy zbieżność zrobić przed tą zmianą czy po... czy to może bez różnicy ?

3. Jaki łatwo dostępny środek polecasz do rozmrażania skutego lodem zamka w drzwiach ? Np z rana po nocnych przymrozkach (do zimy daleko a już mnie to spotkało).

Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
melankolic

Postautor: melankolic » wt paź 14, 2008 9:23 pm

3. Jaki łatwo dostępny środek polecasz do rozmrażania skutego lodem zamka w drzwiach ? Np z rana po nocnych przymrozkach (do zimy daleko a już mnie to spotkało).
Nie zamykaj samochodu na "klucz", przynajmniej ja tak robię i wierz mi działa w 100 % :mrgreen:

radek40

Postautor: radek40 » wt paź 14, 2008 10:58 pm

witam.jesli chodzi o problemy o zalanczanie biegow spowodowane jest to prawdopodobnie nadmiernym zuzyciem sprzegla , niewiele da sie reanimowac lub smarowac jedynie mozna sprobowac wymienic plyn w ukladzie sprzegla pod warunkiem ze to uklad hydrauliczny,w innym przypadku sprzeglo do wymiany.
-jesli chodzi o geomerti kol to po wymianie opon , nie przed . Nie jest wymagana geometria po wymianie kol ,jesli nie bylo problemow z trakcja to nie ma potrzeby robienia geometri ale jesli chcesz to czemu nie,przy okazji sprawdzisz sobie uklad jezdny.

najlepsze to rozwiazanie niezamykania samochodu,ale jesli szukasz dobrego odmrazacza to na stacji shella sa specjalne odmrazacze do zamkow w areozolu (produkt shell )polecam jest skuteczny i miesci sie w kieszeni.

seb2k6

Postautor: seb2k6 » wt paź 14, 2008 11:18 pm

Wymiana sprzęgła trochę kosztuje więc na razie sobie odpuszczę :)

Co do zbieżności - moje obecne opony są nierównomiernie zużyte. Np 1/3 jest łysa, reszta jeszcze ma jakiś tam bieżnik. W takim stanie kupiłem samochód więc nie wiem czy to wina zbieżności (a raczej jej braku) czy złego wyważenia kół ?

Samochód jeździ prosto (bez trzymania kierownicy) zarówno przy normalnej jeździe jak i hamowaniu. Jak się dowiedziałem cena ustawienia prawidłowej zbieżności to ok 1000 NOK i niezbyt mi się widzi ją robić (do samochodu ostatnio sporo dołożyłem i na razie mam dość) ... Gdyby to była wina samych kół to zawsze parę koron zostaje w kieszeni.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie rady :)

Pzdr

Awatar użytkownika
qantan

Postautor: qantan » śr paź 15, 2008 7:12 am

seb2k6 masz problem ze skrzynią biegów.a jaki masz samochód?pozdrawiam.

seb2k6

Postautor: seb2k6 » śr paź 15, 2008 7:35 am

Mazda 626 GE 1.8 benzyna rok 92.

radek40

Postautor: radek40 » śr paź 15, 2008 4:17 pm

witam.-jesli opony sa nierowno zuzyte to mozliwe ze zbieznosc jest do korekcji a szkoda nowych opon, jesli mieszkasz niedaleko Bergen napisz do mnie na gg to sie dogadamy.pozdrawiam

seb2k6

Postautor: seb2k6 » śr paź 15, 2008 4:25 pm

Widać wyraźnie, że do Bergen mam jednak kawałek :)

W każdym razem dzięki za dobre chęci :)

Awatar użytkownika
madzia.7
Pochwał: 1

Postautor: madzia.7 » pn lis 03, 2008 8:13 am

proste pytanie panie Radku:

jak sie nazywa i gdzie kupic zwykla kredke do korekcji rys na karoserii samochodu..

bylismy w biltema, ale tam znalezlismy tylko - dent improver kit- jak dla mnie zbyt skomplikowany w uzytku...
Obrazek

"Den som leter, han finner "

Wróć do „MOTORYZACJA”