NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Wypadek w Norwegii, ICE - w razie wypadku

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Re: Wypadek w Norwegii, ICE - w razie wypadku

Postautor: 2ale2 » śr mar 14, 2012 5:02 pm

Piszesz o Oswiadczeniu Woli Dawcy? :arrow: http://www.dawca.pl/jak-zostac-dawca/deklaracja-dawcy
A jaka posiadasz? w formie karty plastikowej?
Musze etui kupic pojemniejsze, bo juz mam problem gdzie te wszystkie plastiki pochowac :roll:
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Postautor: rekonstruksjon » śr mar 14, 2012 5:08 pm

Nie, jako karteczka.
Też mam portfel wypchany kartami... wcześniej miałam brązowe etui, ale się rozwaliło wzięło. Musiałabym zainwestować w coś droższego, jestem ciężkim właścicielem... :lol:
Go grab yourself a cup of tea and a digestive biscuit Gayle

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Postautor: mariolcia_1 » śr mar 14, 2012 5:13 pm

ICE mam juz od paru lat w telefonie wg pierwszeństwa ICE1, ICE2 ......
co do narządów, to kiedyś oglądałam program z którego wynikało że wg naszego prawa jeżeli nie ma zastrzeżenia, że nie chcesz być dawcą to takowy można pobrać ale jak to jest w rzeczywistości wiadomo .......... jak się rodzina nie zgodzi to nic z tego ......a czasami szkoda ..... nie wiem jak to teraz wygląda pod względem prawa

u mnie wszyscy wiedzą że w razie czegoś brać co się nadaje oprócz oczu .....

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Postautor: mariolcia_1 » śr mar 14, 2012 5:15 pm

co do kart to powinien mieć każdy jedną porządną pojemną z chipem i wpakować tam wszystkie info
dowód, prawko, płatności kartami ....
gorzej jakby sie taką zgubilo..

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Postautor: 2ale2 » śr mar 14, 2012 5:19 pm

Ja mam fajne etui ze skory od lat pucinni , warte kazdych pieniedzy, bo sluzy mi wiernie, tylko jak mi dojdzie jeszcze 3-4 plastiki to juz za male jest.
Co do telefonu i jakis karteczek , to nie wiem czy ktos w razie "w" w ogole tam zajrzy.
Plastik-karta bardziej mnie przekonuje.
-----------------------------------------------------------------------
"W jakim celu podpisuje się oświadczenie woli?
Oświadczenie woli nie ma żadnej mocy prawnej. Jest to wyłącznie druk informacyjny, głównie dla rodziny, aby wiedziała ona jakie jest stanowisko zmarłego odnośnie pobrania narządów. Należy je nosić przy sobie, najlepiej w portfelu razem z dowodem osobistym – nie trzeba go nigdzie wysyłać (!). Pomocne jest również podczas rozmowy lekarza z rodziną, która nie podejmuje decyzji za zmarłego, a ma na uwadze jego wole. Wypełniając oświadczenie woli należy pamiętać o rozmowie z bliskimi na temat pobrania narządów po śmierci." :arrow: http://www.dawca.pl/warto-wiedziec/czeste-pytania
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika
fly
Kontaktowanie:

Postautor: fly » czw mar 15, 2012 12:44 am

Czyli krótko...
...każdy jest dawca dopóki nie oświadczy że nim nie chce być czy to:
-poprzez wpis w centralnym rejestrze sprzeciwów na pobranie komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich,
-oświadczenia pisemnego zaopatrzonego we własnoręczny podpis,
-oświadczenia ustnego złożonego w obecności co najmniej dwóch świadków, pisemnie przez nich potwierdzonego.
Wyjątek dotyczy osob do 16 roku życia gdzie o ewentualnym poborze tkanek organów i narządów decyduje opiekun prawny.
w przypadku małoletniego, który ukończył 16. rok życia sprzeciw może wyrazić również on sam.
pozdro

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Postautor: mariolcia_1 » czw mar 15, 2012 10:59 am

dokładnie tak , tyle że jak pisałam rodzina uprze się, nie zgodzi .......... nie pobiorą ...
chyba że jest oświadczenie ale przy sprzeciwie rodziny też nie wiem jakby to było

Awatar użytkownika
fly
Kontaktowanie:

Postautor: fly » pt mar 16, 2012 7:59 pm

Nie każdy moze by dawcą...kolejki oczekujacych nie wynikają bynajmniej z faktu nadmiaru organów nadających sie do przeszczepów wyścig z czasem, np. serce moze być niedokrwione do 4 godzin potem jego przydatność drastycznie spada. Problem etyczny i społeczna akceptacja, dopoki ktoś bliski jest oczekujcym biorcą jest o.k., ale gdy sytuacja jest odwrotna już pojawia się nagły spadek akceptacji dla transplantacji.
I wracając do rodziny...
...lekarze nie decydują się na pobieranie organów od zmarłych bez zgody rodzin, ponieważ w przypadku niejasnym jeśli chodzi o wolę zmarłego działa reguła
--oświadczenia ustnego złożonego w obecności co najmniej dwóch świadków, pisemnie przez nich potwierdzonego.
tłumacząc najprościej w sytuacji niejasnej rodzina decyduje o ewentualnym pobraniu organów. Może dojść do nadużycia i pomimo wiedzy iż zmarły wyraża zgodę na pobranie,zatają ten fakt...ae to już sprawa ich sumienia.

pozdro

Wróć do „MOTORYZACJA”