NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Polskie kontra Norweskie prawo jazdy

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

sergio1969

Re: Polskie kontra Norweskie prawo jazdy

Postautor: sergio1969 » ndz maja 10, 2015 10:02 am

Czy ma ktos Norweskie prawo jazdy i jezdzi na Polskich tablicach? Mial juz ktos kontrole lub cos podobnego>???

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » ndz maja 10, 2015 11:11 am

Jeżeli wymienisz to nie oddadzą ci twojego polskiego prawka tylko wysla do Polski. Nie opłaca się kombinować bo kłamstwo ma krótkie nogi :lol: Tak ja znam ludzi co jeżdżą polskimi samochodami z Norweskim prawkiem,tylko musisz mieć do tego prawo (status pendler) :D

sergio1969

Postautor: sergio1969 » ndz maja 10, 2015 12:14 pm

Mam status pendlera ,mam rodzine w Polsce i dzieciaki , tylko tu pracuje jak wiekszosc z Nas i dojezdzam do kraju. Jestes pewna ze mozna jezdzic ? Bede wdzieczny jak dowiesz sie od znajomych tego na 100% dziekuje

romanhoks

Postautor: romanhoks » ndz maja 10, 2015 12:33 pm

bozenka76 Politi ma to gdzies jak cie zatrzymala.Zdziwisz sie jak trafisz na drodze tych drugich.Co do odczytania daty waznosci to zaden problem i mie trzeba znac naszego jezyka.Widze nie widziales jak wyglada norweskie prawko JacekB. Co do mojego prawka to nie chce mi sie z nimi dyskutowac bo nie mam tylko B a ABCDE :lol:

bozenka76

Postautor: bozenka76 » ndz maja 10, 2015 6:46 pm

Tak jestem tego pewna kolega ma norweskie prawko bo musial wymienic a jezdzi polskim samochodem bo ma rodzine w Polsce.romanhoks a gdzie ja w tym watku napisalam ze policja mnie zatrzymala?!Ja mam norweskie prawko i jezdze norweskim autem.

sergio1969

Postautor: sergio1969 » ndz maja 10, 2015 8:19 pm

wyslalem pytanie do statens vegvesen zobaczymy co odpowiedza, znajac ich szybkosc pewnie z tydzien to potrwa

sergio1969

Postautor: sergio1969 » czw sie 27, 2015 8:08 pm

Jako ze zbliza sie termin oddania prawa jazdy postanowilem napisac na Policje w miescie zabrania prawka. Oznajmili ze wyslali do Statens Vegvesen do centrali . Wiec w obecnym miejscu zameldowania wyslalem wiadomosc czy moga sciagnac moje prawo jazdy do tego urzedu i o dziwo na drugi dzien telefon z Statens Vegvesen i odzywa sie mila pani po polsku . Hmm szok ale mily nie musialem sie produkowac. I oznajmila ze moje prawo jazdy nie zostanie mi nigdy zwrocone i nie wysla do Polski ze wzgledu ze chyba jest zniszczone . Powiedziala oczywiscie ze musze zdac egzamin teoretyczny w Norwegii i zostanie mi wydane Norweskie prawo jazdy. Obecnie mam takiego wkurwa ze mam dosc tej wspanialej Norwegii . Chory kraj ma wlasne prawa!!!! Jadac w terenie z ograniczeniem do 50/h przekroczylem o 33 km tj. 83/h rozumiem zabrali na pol roku dojebali kare ale w taki sposob zmuszac do zmiany na Norweskie to rece opadaja. I teraz nie znajac Norweskiego zdaj prawo jazdy na testach z teorii . Avykonalne. Wiedza jak upierdolic czlowieka na dzien dzisiejszy mam dosc tego wspanialego kraju miodem plynacym . Zycze szczescia tym ktorym jeszcze nie zabrano prawa jazdy oby ich to nigdy nie spotkalo pozdrawiam . Jestem kurwa zrospaczony i zawiedziony tym krajem

bozenka76

Postautor: bozenka76 » czw sie 27, 2015 8:28 pm

W jakim sensie twoje prawo jazdy jest zniszczone?to nie jest normalne postepowanie ani nawet nie jest zgodne z prawem.Mojemu koledze tez zabrali prawko na 3 miesiace i po tym czasie zostalo mu odeslane poczta wlasnie ze statensa a nie z policji.ja bym poszla walczyc o swoje stare prawko.powiedz tej pani ze ma ci dac na pismie na jakiej podstawie nie oddadza ci twojej wlasnosci ?! i dlaczego zmuszaja do zrobienia czegos do czego nie maja prawa! szok jak dla mnie :-( :-( taka sytuacja moze miec miejsce jezeli zabrali by ci prawo jazdy za punkty a nie za przekroczenie predkosc.

JacekB

Postautor: JacekB » czw sie 27, 2015 9:21 pm

sergio 1969 jesli masz możliwość to spróbuj poradzić sie w tej sprawie tutaj :
https://www.facebook.com/AdvokatfirmaGa ... =1&theater

sergio1969

Postautor: sergio1969 » pt sie 28, 2015 5:54 am

:twisted: :twisted: :twisted:

sergio1969

Postautor: sergio1969 » pt sie 28, 2015 6:19 am

Super by bylo tylko do Oslo mam 970 km i jakos mi sie tam nie chce jechac brak czasu totaalny telefonow zadnych nie ma to lipa nie pije alkoholu wogole ale jakos mam ochote dzisiaj sie nawalic pewnie tego nie zrobie ale tak sobie pisze na poprawe humoru przed praca . Czlowiekowi czasem odchodzi chwc do zycia po takich scejach w urzedzie jest tutaj calkowicie bezsilny w pieknym kraju skalniakow

JacekB

Postautor: JacekB » pt sie 28, 2015 4:10 pm

A nie wydaje ci się że ktoś zrobił ci żart podając się za panią z SV ? Bo to co ona wygadywała to jakiś nonsens !
Po drugie uważam że taką decyzję powiniene dostać na pismie.
Po trzecie - dzwon na policję i niech ci oddają prawko które mieli ci zwrocic po 3-ch miesiącach.
Ostatecznie zgłoś w Polsce że zgubiłeś prawko i niech wydadzą ci nowe.

Wróć do „MOTORYZACJA”