NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Polskie kontra Norweskie prawo jazdy

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

sergio1969

Polskie kontra Norweskie prawo jazdy

Postautor: sergio1969 » sob maja 09, 2015 12:56 pm

Zabrano mi prawo jazdy ,ok zgodze sie zawinilem zabrali i tyle . Mandat zaplacilem . ale z Policji przyszla mi notka ze mam zabronione poruszanie sie na terenie Norwegii i do konca kary zostanie na policji , Nie wysylaja do kraju ,notki tez nie puszczaja . To jeszcze nic w porownaniu z tym ze w dalszej czesci pisma pisze ze po ukonczeniu kary musze wymienic prawko na Norweskie w Vegvesen ,no i mnie wk...li. Tu pytanie ,zmienic nie problem ale czy w Polsce na Norweskim prawku moge jezdzic na polskich tablicach i w Norwegii tak samo czy nie mam prawa wsiasc do polskiego wozu ??? Czy maja prawo zmusic mnie do wymiany prawka skoro pracuje w rotacjach 4-6 na 2 w kraju gdzie mam dzieci i rodzine ? dzieki za odpowiedzi i prosze bez zbednych komentarzy bo ja nie jestem jakims bandziorem ,przemytnikiem czy bog wie czym zeby po mnie jezdzic. Chwila nie uwagi ,zamyslenia i po zawodach ,niestety-dzieki i pozdrawiam

romanhoks

Re: Polskie kontra Norweskie prawo jazdy

Postautor: romanhoks » sob maja 09, 2015 3:21 pm

Jakie kategorie miales?

sergio1969

Postautor: sergio1969 » sob maja 09, 2015 3:43 pm

tylko B naszczescie ale chodzi mi czy moge na Norweskim prawie jazdy poruszac sie samochodem na Polskich tablicach po Norwegii???

myszakowaty
Kontaktowanie:

Postautor: myszakowaty » sob maja 09, 2015 4:24 pm

sergio1969 pisze:ale czy w Polsce na Norweskim prawku moge jezdzic na polskich tablicach

bip.ump.pl/?show_cat=0zxmn9n0

sergio1969

Postautor: sergio1969 » sob maja 09, 2015 4:52 pm

Czyli co mam wymienic po zmianie na norweskie spowrotem na Polskie??? bo nic tam nie pisze czy moge czy nie moge jezdzic w norwegii samochodem na polskich tablicach

Awatar użytkownika
Nemo

Postautor: Nemo » sob maja 09, 2015 7:56 pm

Moze to glupie pytania, wiec prosze mnie nie zastrzelic.
Wiec, czy nie mozna zglosic w Polsce, ze zgubilo sie prawojazdy i wyrobic sobie nowe?
Jezeli ma sie zakaz jezdzenia samochodem po Norwegii, czy jest to jednoznaczne z zakazem jezdzenia w innych krajach?
Kary za wykroczenia sa przecie rozne w roznych krajach.
The best way to get a puppy is to beg for a baby brother, and they'll settle for puppy every time.

JacekB

Postautor: JacekB » sob maja 09, 2015 8:05 pm

Sergio1969 wyrób to norweskie prawo jazdy i będziesz mógł jeździć z nim wszędzie bo jest ono tak samo jak polskie międzynarodowym prawem jazdy.
Nie ma znaczenia dla prawa jazdy gdzie i na kogo jest zarejestrowany samochód który właśnie prowadzisz.
Tak więc wyluzuj i czekaj cierpliwie na zakonczenie kary .
A czy mógłbyś zdradzić za co ci zatrzymali twoje prawko ?

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » sob maja 09, 2015 8:09 pm

Nemo pisze:Moze to glupie pytania, wiec prosze mnie nie zastrzelic.
Wiec, czy nie mozna zglosic w Polsce, ze zgubilo sie prawojazdy i wyrobic sobie nowe?
Jezeli ma sie zakaz jezdzenia samochodem po Norwegii, czy jest to jednoznaczne z zakazem jezdzenia w innych krajach?

Niektóre kraje (np Niemcy) wysyłają odebrane prawo jazdy do kraju, w którym było wyrobione i wtedy możesz mieć problemy bo poświadczasz nieprawdę. Sergio1969 napisał, że nie wysyłają do Polski żądnej informacji więc może to prawda ale jeśli jednak wyślą? Nie wiem czy jeśli zakaz poruszania się pojazdem dotyczy Norwegii to czy obowiązuje w innych krajach ale udowodnisz, że masz prawo jazdy jeśli nie masz przy sobie ważnego dokumentu? Na pewno nie w każdym kraju.
Sergio1969, nie masz obowiązku wymieniać prawa jazdy na norweskie ale o to będziesz musiał się wykłócać. Już kilku użytkowników na forum to przerabiało, poszukaj trochę, ten temat był już omawiany.
A prawo jazdy jest prawem jazdy nie ważne gdzie wyrobione liczy się to, że jest ważne :D
Podobno niektórzy wyrabiają w Egipcie bo tam łatwiej :lol: (kiedyś było o tym dosyć głośno w Polsce).

romanhoks

Postautor: romanhoks » sob maja 09, 2015 8:25 pm

A jestes tu powyzej 5 lat?

bozenka76

Postautor: bozenka76 » sob maja 09, 2015 9:09 pm

Nie ma znaczenia ile lat jest w Norwegi nie ma obowiazku wymiany prawa jazdy na norweskie oczywiscie mozna to zrobic nie kosztuje to majatek i mozna jezdzic wszedzie ale mandaty w Polsce trzeba placic na miejscu no i jest plus ze nie bedzie sie w Polsce dostawac punktow ale za to beda punkty w Norwegi :-( tutaj jest tych punktow mniej ;-) Obstawiam ze dostal za predkosc ;-)
Nemo tak to glupie pytanie nie nie mozna tak zrobic.

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » sob maja 09, 2015 9:32 pm

bozenka76, to że nie można, nie znaczy, że ludzi tak nie robią :lol: Właśnie jakiś czas temu było opisane jak to ludzie tracili prawa jazdy w Niemczech i jeździli do Polski po nowe :roll:

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » sob maja 09, 2015 10:06 pm

Mardok pisze:
Nemo pisze:Moze to glupie pytania, wiec prosze mnie nie zastrzelic.

Niektóre kraje (np Niemcy) wysyłają odebrane prawo jazdy do kraju, w którym było wyrobione i wtedy możesz mieć problemy bo poświadczasz nieprawdę. Sergio1969 napisał, że nie wysyłają do Polski żądnej informacji więc może to prawda ale jeśli jednak wyślą? Nie wiem czy jeśli zakaz poruszania się pojazdem dotyczy Norwegii to czy obowiązuje w innych krajach ale udowodnisz, że masz prawo jazdy jeśli nie masz przy sobie ważnego dokumentu? Na pewno nie w każdym kraju.
Sergio1969, nie masz obowiązku wymieniać prawa jazdy na norweskie ale o to będziesz musiał się wykłócać. Już kilku użytkowników na forum to przerabiało, poszukaj trochę, ten temat był już omawiany.
A prawo jazdy jest prawem jazdy nie ważne gdzie wyrobione liczy się to, że jest ważne :D
Podobno niektórzy wyrabiają w Egipcie bo tam łatwiej :lol: (kiedyś było o tym dosyć głośno w Polsce).

Kto nie musi wymieniać prawa jazdy ( w PL)

Osoby posiadające zagraniczne prawo jazdy często będą musiały je wymienić na polskie dokumentu. Jednak nie wszystkich to dotyczy. Osoby posiadające prawo jazdy, które zostało uzyskane w krajach Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz w kraju członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu nie mają obowiązku wymiany prawa jazdy uzyskanego w tych państwach.

Ważne Prawo jazdy pochodzące z kraju Unii Europejskiej pozostaje ważne o ile nie zmieni się miejsce zamieszkania jego właściciela. Jeżeli miejsce zamieszkania zmieni się, to takie prawo jazdy należy wymienić. Wynika to z obowiązku posiadania dokumentu prawa jazdy z aktualnymi danymi osobowymi.

Osoby posiadające inne zagraniczne prawa jazdy muszą je wymienić na polskie dokumenty, jeżeli pobyt czasowy lub stały w Polsce przekroczy 6 miesięcy.
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Wróć do „MOTORYZACJA”