NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Polskie kontra Norweskie prawo jazdy

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Re: Polskie kontra Norweskie prawo jazdy

Postautor: KARRRAMBA » pt sie 28, 2015 4:36 pm

ja tez mam na szybko swoje teorie ale tylko teorie
prawo jazdy mozesz dostac nowe w pl udac sie do urzedu i tam nawet powiedziec ze ci policja zabrala w no i ze go nie moga oddac bo nie maja a ty musisz je miec wiec niech ci dadza duplikat
jakis problem ktos widzi??? ale bedziesz mogl go tu uzywac?
najlepiej zadzwon najpierw do pl

ja sie nie znam na prawie ale jak wymienialem prawo jazdy z pl na no to zabrali mi moje z pl
dzwonilem pozniej klika lat pozniej dowiedzialem sie ze nie moga mi oddac mojego pl nie pamietam juz dlaczego
nigdy nie kontaktowalem sie urzedem w pl w tej sprawie
no i to nie bylo zabranie na 3 miesiace tylko sam wymienilem

chca bys zdawal teorie, ale to gdybam ze to ze wzgledu na to ze przekroczyles predkosc prawo jazdy zostalo ci odebrane na 6 miesiecy i wtedy ponoc trzeba ....

w wypowiedzi romana o koniecznosci wymianie prawa jazdy klasy b jak sie ma staly numer nie wierze
chociaz zaden ze mnie ekspert i nie znam sie na prawie

zreszta po co gdybac ja bym sie skontaktowal z sv zeby oddali a jak nie chca to niech to uzasadnia przepisami na pismie, albo ustnie chociaz
i pytanie czy jezeli dostaniesz duplikat w pl bedziesz tu mogl jezdzic

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt sie 28, 2015 4:46 pm

a tu mi sie takie znalazlo
https://lovdata.no/dokument/SF/forskrif ... KAPITTEL_1
d) føreretten i henhold til førerkortet er tapt eller tilbakekalt i Norge,
e) førerkortet er inndratt eller beslaglagt i Norge,
f) førerett i henhold til norsk førerkort er tapt eller tilbakekalt i Norge,

sergio1969

Postautor: sergio1969 » pt sie 28, 2015 7:00 pm

JacekB pisze:A nie wydaje ci się że ktoś zrobił ci żart podając się za panią z SV ? Bo to co ona wygadywała to jakiś nonsens !
Po drugie uważam że taką decyzję powiniene dostać na pismie.
Po trzecie - dzwon na policję i niech ci oddają prawko które mieli ci zwrocic po 3-ch miesiącach.
Ostatecznie zgłoś w Polsce że zgubiłeś prawko i niech wydadzą ci nowe.

Jaki niby zart skoro bylem w Statens Vegvesen i osobiscie rozmawialem z ta pania oraz inna Norka pomagala jej zadzwonic na policje i wyjasnic sprawe

sergio1969

Postautor: sergio1969 » pt sie 28, 2015 7:03 pm

JacekB pisze:A nie wydaje ci się że ktoś zrobił ci żart podając się za panią z SV ? Bo to co ona wygadywała to jakiś nonsens !
Po drugie uważam że taką decyzję powiniene dostać na pismie.
Po trzecie - dzwon na policję i niech ci oddają prawko które mieli ci zwrocic po 3-ch miesiącach.
Ostatecznie zgłoś w Polsce że zgubiłeś prawko i niech wydadzą ci nowe.

Kolego czytamy dokladnie nie domyslamy sie . dozwolone 50 jechalem 83 Pol roku zabrane i 9 tys

sergio1969

Postautor: sergio1969 » pt sie 28, 2015 7:51 pm

Duplikat moge wyrobic bo zglosze ze zginelo nie ma problemu . Jezdzic po Norwegi mi nie wolno bo to grozi konfiskata nastepnego prawa jazdy i 12000 grzywny . Przekraczajac dozwolona predkosc gdzi bylo 50/h o 33km jest gwarantowane 18 dni aresztu ,nie wiem i kobieta SV takze sie dziwila dlaczego nie dostalem puszki. wiec kurwa nie wiem o co tu chodzi z tymi przepisami ,Ambasada i Konsulat ma gleboko w dupie pomoc rodakom jesli tego potrzebuja ale jest to bardzo nie wporzadku ,traktowanie obcokrajowca 6 miesiecy bez prawka ,kasa kasą ale zeby nie zwrocic prawka to jest szczyt chamstwa

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt sie 28, 2015 8:36 pm

18 dni aresztu tak ci powiedzieli w sv?
Po polsku ci to powiedzieli?

JacekB

Postautor: JacekB » pt sie 28, 2015 9:02 pm

sergio1969 pisze:

Jaki niby zart skoro bylem w Statens Vegvesen i osobiscie rozmawialem z ta pania oraz inna Norka pomagala jej zadzwonic na policje i wyjasnic sprawe
sergio1969 pisze: i o dziwo na drugi dzien telefon z Statens Vegvesen i odzywa sie mila pani po polsku . Hmm szok ale mily nie musialem sie produkowac.
[/quote]
sergio zdecyduj się w koncu czy rozmawiales przez telefon z tą panią czy osobiscie

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Postautor: Grzes203 » pt sie 28, 2015 9:41 pm

Jezeli utraciles prawo jazdy na okres dluzszy niz 6 miesiecy to nowy egzamin moze byc wymagany.
Jesli jest to okres krotszy niz rok to wystarczy tylko czesc praktyczna.
https://lovdata.no/dokument/SF/forskrif ... KAPITTEL_2
W lovdata nie ma podzialu na prawo jazdy norweskie i zagraniczne wiec pewnie kazdy interpretuje jak chce.
Z norweskim prawkiem musial bys zdawac bo jestes w przedziale 6-9 miesiecy, z polskim niekoniecznie.
Mozesz isc do wydzialu komunikacji w Polsce i wyrobic duplikat, a po zakonczeniu kary uzywac go w Norwegii.

Nie ma tu nic o karze wiezienia. Te 18 dni aresztu dostaniesz jak nie zaplacisz mandatu, lub mozesz wymienic dobrowolnie.
18 dni x 500kr/dzien = 9000 kr

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pt sie 28, 2015 11:09 pm

Zeby sie skontaktowac z tym advokatem wcale nie musisz jechac do Oslo tutaj jest jego strona i wszystkie informacje napisz moze ci pomoze. http://garstecki.no/
Dla mnie tez to brzmi jak jakis zart z tym nie oddaniem i zdawaniem egzaminu.Popros o decyzje na pismie z odpowiednimi paragrafami bo na ustnie to sie takich spraw nie zalatwia.
Karrramba ja dowiadywalam sie co sie dzieje z polskim prawkiem jak jest wymienione na norweskie lezy sobie w polskim urzedzie w archiwum i czeka az bedziesz chcial ponownie z niego skorzystac :-)

sergio1969

Postautor: sergio1969 » sob sie 29, 2015 11:22 am

Najpierw zadzwonila pani z SV na drugi dzien bylem tam osobiscie i rozmawialem poniewaz pracuje w SV mila polka wiec nie bylo problemu z komunikacja i tak powiedziala mi ze powyzej 31km jesli przekroczysz jest 18 dni aresztu i sama sie dziwila ze mi nie dali i kurwa dzieki Bogu ze nie dali bo nie mam zamiaru kiblowac za glupote.

Bozenka76 dziekuje za stronke i informacje :-)

Grzes203 dzieki za link tylko nie znalazlem nigdzie przepisu ze po utracie prawka od 6-9 miesiecy bo taki przedzial mnie obejmuje wystarczy zdac egzamin praktyczny . Zdanie praktyki to zaden problem -wykupie dwie godziny w szkole jazdy i powiedza na co zwracac uwage i sie to zda bez problemu gorzej z teoria ,nie to zebym nie znal przepisow bo jezdze juz 24 lata bezpiecznie bez mandatu i najmniejszej stluczki tylko bariera jest jezyk 40 pytan z teorii iles pytan z mechaniki i bezpieczenstwa calkiem inny swiat jak w Polsce.Wiec to nie jest takie proste.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » sob sie 29, 2015 8:46 pm

konkretnych pparagrafow nie znalazlem
https://www.naf.no/tips-og-rad/i-trafik ... oreretten/
tu pisza o probie praktycznej
Er tapsperioden fra seks måneder til ett år, fremgår det av forskriftene at det normalt bør kreves delvis prøve. Det dreier seg her om den praktiske delen

moze teorie tez moga zarzadzic ze trzeba zdawac?

sergio1969

Postautor: sergio1969 » ndz sie 30, 2015 10:50 am

Ogolnie jestem zalamany ta sytuacja praktyke bym zdal ale teoria graniczy z cudem nad Wisla. W moim przypadku nie realne . Mysle nad zmiana klimatu ze Skandynawii na bardziej przyjazny . Rozumiem ze jechalem za szybko zawalilem i tyle ,ale w moim odczuciu kara pieniezna i pol roku bez prawa jazdy powinna wystarczyc ,k...a przeginaja i to zdrowo ,czuje sie bardzo upodlony przez ta sytuacje

Jeszcze postaram sie napisac do adwokata co o tym mysli i czy jest jakas szansa odzyskac lub zmienic prawo jazdy na Norskie bez tych egzaminow

Wróć do „MOTORYZACJA”