NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Polskie auto w Norwegii

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MICK_KK

Polskie auto w Norwegii

Postautor: MICK_KK » ndz paź 16, 2016 11:43 pm

KARRRAMBA pisze:Source of the post Jak masz fasta to automatycznie nie wolno na blachach z pl jezdzic

nieprawda

Oppholder du deg i Norge midlertidig, kan du bruke utenlandsregistrert kjøretøy i inntil to år. Du må søke om midlertidig kjøretillatelse for det andre året.

Du må dokumentere at oppholdet ikke blir mer enn to år fra innreisetidspunktet. Søknadsskjema må sendes inn innen ett år regnet fra ditt innreisetidspunkt.

I søknaden kan det være relevant å legge ved følgende dokumentasjon:

• arbeidskontrakt
• dokumentasjon på tildelt studieplass
• ektefelles/familiemedlems dokumentasjon på oppholdets varighet
• papirer som viser at du skal returnere til arbeid i utlandet
• dokumentasjon på at du leier ut egen bolig i utlandet

Dokumentene må være tidsavgrenset til ett eller to år regnet fra innreisetidspunktet ditt. Har du inngått en arbeidskontrakt må denne være tidsbegrenset. Har du en avtale om prøvetid, regnes ikke prøvetiden som dokumentasjon for et midlertidig opphold. I prøvetidsperioden har du derfor ikke mulighet til å bruke utenlandskregistrert bil.

Fra 1. januar 2016 må du sende søknad om midlertidig kjøretillatelse ved midlertidig opphold i Norge elektronisk via Altinn.

Søknadsskjemaet erstatter Tolldirektoratets skjema RD-0036 Søknad om midlertidig kjøretillatelse for motorvogn.

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Polskie auto w Norwegii

Postautor: Grzes203 » pn paź 17, 2016 12:13 am

MICK_KK pisze:Source of the post
KARRRAMBA pisze:Source of the post Jak masz fasta to automatycznie nie wolno na blachach z pl jezdzic

nieprawda...

Tekst ktory wkleiles potwierdza to co pisze Karrramba. Z umowa na czas nieokreslony nie jestes w stanie udowodnic ze przebywasz tu czasowo.
Sa oczywiscie wyjatki, ale te nie dotycza zalozyciela watku.

kudi pisze:Source of the post Witam, Jak to jest jeśli przebywam w Norwegii od kwietnia 2016r i nie mam stałego kontraktu ale mam stały numer personalny to mogę jeździć do kwietnia 2017 polskim autem? Dodam że jestem kawalerem i nie mam dzieci bo wiem że są jakieś tam wyjątki.

Jesli masz umowe na czas okreslony nie przekraczajacy roku to mozesz jezdzic rok, czyli do kwietnia 2017

kudi

Polskie auto w Norwegii

Postautor: kudi » pn paź 17, 2016 3:45 pm

Okej Grzes, mam umowe na 6 miesiecy oppdrag a w kwietniu 2017 r mogę złożyć wniosek o przedłużenie o kolejny rok? Bo jedni mówią tak a drudzy tak. Dzięki za odpowiedź !

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Polskie auto w Norwegii

Postautor: Grzes203 » pn paź 17, 2016 5:33 pm

Wniosek mozesz zlozyc, ale jesli sie okaze ze bedziesz pracowal dluzej to wtedy automatycznie dostaniesz fakture do zaplaty.
Jesli nie wiesz jak dlugo bedziesz to nie skladaj wniosku tylko po roku pozbadz sie polskiego auta i kup norweskie jesli musisz miec.
Albo tak jak radzi Bozenka kup juz teraz i masz problem z glowy.

kudi

Polskie auto w Norwegii

Postautor: kudi » pn paź 17, 2016 5:54 pm

Ale za co fakture? Słyszałem tez ze podobno jest cos takiego ze polski samochód może mi służyć do przyjazdów i wyjazdów pomiędzy Polską a Norwegią. Jest w tym coś?

bozenka76
Pochwał: 1

Polskie auto w Norwegii

Postautor: bozenka76 » pn paź 17, 2016 11:29 pm

Fakture za uzywanie polskiego samochodu zamiast norweskiego a ta liczona w duzych tysiacach ;-) Jest w tym to ze ty nie spelnaisz takich warunkow ;-)

penthomide

Polskie auto w Norwegii

Postautor: penthomide » śr paź 19, 2016 12:07 am

kudi pisze:Witam, Jak to jest jeśli przebywam w Norwegii od kwietnia 2016r i nie mam stałego kontraktu ale mam stały numer personalny to mogę jeździć do kwietnia 2017 polskim autem? Dodam że jestem kawalerem i nie mam dzieci bo wiem że są jakieś tam wyjątki.

Polskim samochodem możesz jeździć jeśli masz tymczasowy numer ID. Jeśli masz stały numer ID to nie możesz już kierować samochodem na innych numerach niż norweskie. Jeśli masz przepracowane więcej niż 5 miesięcy w Norwegii musisz zmienić numer tymczasowy na stały. Jeśli koniecznie chcesz jeździć polskim samochodem w Norwegii to przy rozliczeniu podatkowym wpisujesz że pracowałeś w Norwegii przez 5 miesięcy , wówczas urząd podatkowy podzieli Twoje dochody w Norwegii na pięć miesięcy, zapłacisz większy podatek , ale z tym rozliczeniem będziesz mógł jeździć po Norwegii i pokazywać jako dowód że jesteś w Norwegii tylko przez pięć miesięcy.Polskim samochodem możesz jeżdzić również wykupując w urzędzie drogowym specjalne tablice tymczasowe kosztują jakieś ca. 200 koron za dzień. Można też jeżdzić po wiejskich drogach i traktach , bo tam nie ma Policji i Tollu.
A Ci Norwegowie to w cale nie są tacy źli! Oni najpierw zabiorą , a później przeproszą.

bozenka76
Pochwał: 1

Polskie auto w Norwegii

Postautor: bozenka76 » śr paź 19, 2016 9:14 pm

Penthomide a mozesz podac wiarygodne zrodlo twoich informacji.Bo wedlug moich wiarygodnych informacji rozliczenie podatkowe nijak sie ma dla policji i tolla,po za tym to co ty proponujesz to zwykle oszustwo :roll:

taka prawda

Polskie auto w Norwegii

Postautor: taka prawda » wt sty 10, 2017 3:17 pm

mam pytanie jezeli auto jest zarejestowane w norwegi ja jako kierujacy wymusilem pierszenstwo i doprowadzilem do kolizji w Polsce wlasciciel pojazdu siedzial obok nietrzezwy czy koszty naprawy samochodu musze wylorzyc ja jako kierujacy z wlasnej kieszeni czy wszystko idzie z ubezpieczenia

JacekB

Polskie auto w Norwegii

Postautor: JacekB » wt sty 10, 2017 3:48 pm

Jesli auto jest ubezpieczone to koszty ponosi firma ubezpieczająca. Po to istnieje obowiązek ubezpieczania aut .

Wróć do „MOTORYZACJA”