Co po liceum?

Gramatyka norweska, Inne języki, Forumowy Słownik, Materiały do własnej nauki.

Moderator: Moderatorzy

Parotia

Co po liceum?

Postautor: Parotia » ndz cze 04, 2017 5:02 pm

Witam. Mam pytanie. Otóż chciałbym przeprowadzić się do Norwegii do rodziny, lecz jedyne co stoi na drodzę, to pytanie, jakie są tam możliwości jeżeli chodzi o kontynuację nauki? Mam 24 lata, jestem po liceum, ale nie mam matury. Czy istnieją w Norwegii szkoły, takie jak w Polsce typu szkoły policealne lub jakaś inna forma może przyuczania jakiegoś zawodu? Czy jest możliwość zdawania matury lub jakiegoś innego egzaminu w Norwegii, który otworzyłby jakieś furtki?

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Co po liceum?

Postautor: Mardok » czw cze 08, 2017 6:34 pm

Możesz zdawać maturę prwatnie, jako tzw privatist, są też szkoły policealne zawodowe.

Parotia

Co po liceum?

Postautor: Parotia » sob lip 15, 2017 12:47 pm

Mardok pisze:Source of the post Możesz zdawać maturę prwatnie, jako tzw privatist, są też szkoły policealne zawodowe.

Wiesz może jak takie szkoły się nazywają w Norwegii? (policealne zawodowe) I czy jest coś takiego w okolicach Stavanger?

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Co po liceum?

Postautor: Mardok » sob lip 15, 2017 5:08 pm

1 års studie albo 2 års studie. Nie mieszkam w Stavanger ale zakładam, że tam też są takie szkoły. Może nie zawsze jest wybór kierunków. Największy jest w Oslo.

Wróć do „NORWESKI JĘZYK, INNE JĘZYKI, EDUKACJA”