Studia

Gramatyka norweska, Inne języki, Forumowy Słownik, Materiały do własnej nauki.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojok

Studia

Post autor: wojok » pt paź 13, 2017 11:06 pm

Witam!

Chciałem w niedalekiej przyszłości iść na studia w Oslo. Na kierunku który mnie interesuje podane są następujące "spesielle opptakskrav":
Du må ha en av disse:
Matematikk R1
Matematikk (S1+S2)
Og begge disse:
Fysikk 1
Kjemi (1+2)

Na stronie samordna opptakk na podstronie dla polski w "spesielle opptakskrav" dla profilu ogólnego (dla tych którzy kończyli liceum przed 2005) stoi:

Mattematik R1 er godkjent hvis du har matematikk. Fysikk 1 er godkjent hvis du har fysikk, kjemi 1 ..... kjemi, biologi 1 ... biologi.
Czy w takim razie wystarczy, że na świadectwie maturalnym miałem przedmiot matematyka, fizyka itp, czy może chodzi o coś innego?
Dodam, że kończyłem liceum w 2004, w 3 i 4 klasie liceum miałem fakultety i specjalizacje z matematyki.
Moje pytanie brzmi. Czy ktoś z tutaj obecnych wie, czy Fysikk 1 odpowiada specjalizacj (ew. fakultetowi) z fizyki? tak samo Kjemi 1+2 czy to odpowiednik polskiego "speca" z chemii? Może ktoś z podobnego rocznika składał papiery na studia i wie z czym to sie je ?

Dzwoniłem na infolinię do samordny opptak i baardzo nieuprzejma pani powiedziała mi, że "na stronach internetowych wszystko pisze"
Będe tam oczywiście dzwonił do skutku, ale tymczasem zdaję się na pomoc "z zewnątrz" :)

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwal: 1

Studia

Post autor: Mardok » sob paź 14, 2017 3:12 pm

Wyślij swoje świadectwo do samordna opptakk. Będziesz wtedy dokładnie wiedział czy masz wystarczające kwalifikacje na wybrany kierunek.

ODPOWIEDZ