NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Jakie wyksztalcenie?

Gramatyka norweska, Inne języki, Forumowy Słownik, Materiały do własnej nauki.

Moderator: Moderatorzy

eddyx195

Jakie wyksztalcenie?

Postautor: eddyx195 » ndz lut 04, 2018 6:21 pm

Witam serdecznie mam pytanie do państwa możne znacie odpowiedz na lurtujace mnie pytanie odnośnie wykształcenia jakie się ma jeżeli ukończyło się vg1 i vg2 (yrkesskole) a potem przystąpiło się do vg3 (påbygg til generell studiekompetanse) z myślą o zdobyciu studiekompetanse ale z nie powodzeniem tak jak w moim przypadku. W tym wypadku po niezdanym egzaminie końcowym (ale zdaniu wszystkich przedmiotów) ma się wykształcenie średnie? czy średnie niepełne? nie wiem jak to zinterpretować a zależny mi ma tym ponieważ będę wracał do Polski i nie wiem do końca jakie mam wykształcenie. Czy mogą państwo mi na te pytanie odpowiedzieć? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

BaRyBa

Jakie wyksztalcenie?

Postautor: BaRyBa » ndz lut 04, 2018 6:38 pm

Krótko mówiąc/pisząc, masz zwykłe średnie wykształcenie bez matury i tyle.
Jeżeli ta szkoła średnia była kierunkowa/zawodowa to masz również i konkretny zawód.
Nie wiem jak tu jest z tytułami zawodowymi.
W Polsce istnieje coś takiego jak Dyplom Technika w danym wyuczonym zawodzie.
Wystarczy zdać egzamin na technika w danej szkole i posiada się potwierdzenie zawodowe.
Jak ktoś w Polsce nie zda matury, a zda ten egzamin to posiada chociaż podstawowy tytuł zawodowy.
W Polsce, sama matura jest przydatna poza startowaniem na studia, również i do kontynuowania nauczania na innych niepokrewnych kierunkach, bez dodatkowych przedmiotów podstawowych, jakie daje właśnie posiadanie matury.

Jeżeli masz jeszcze taką możliwość prawną, to staraj się jak najszybciej zaliczyć tą norweską maturę.

mobilbas
Kontaktowanie:

Jakie wyksztalcenie?

Postautor: mobilbas » śr kwie 11, 2018 12:21 am

W dzisiejszych czasach wystarczy mieć łeb na karku żeby zarabiać duże pieniądze

Wróć do „NORWESKI JĘZYK, INNE JĘZYKI, EDUKACJA”