NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Polskie auto w Norwegii

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

kudi

Polskie auto w Norwegii

Postautor: kudi » czw paź 13, 2016 4:19 pm

Witam, Jak to jest jeśli przebywam w Norwegii od kwietnia 2016r i nie mam stałego kontraktu ale mam stały numer personalny to mogę jeździć do kwietnia 2017 polskim autem? Dodam że jestem kawalerem i nie mam dzieci bo wiem że są jakieś tam wyjątki.

bozenka76
Pochwał: 1

Polskie auto w Norwegii

Postautor: bozenka76 » czw paź 13, 2016 9:35 pm

Masz zamiar zostac w Norwegi dluzej czy tylko rok? Jezeli tylko rok albo max 2 lata to mozesz jezdzic samochodem ale jezeli dluzej to nie mozesz ;-)

kudi

Polskie auto w Norwegii

Postautor: kudi » pt paź 14, 2016 4:00 pm

Nie wiem szczerze sam jeszcze dlatego też nie chce kupować norweskiego auta bo to jakby nie było jest uwiązanie.. Czyli jesli przywioze polskie auto dajmy na to w listopadzie to przez ile mogę nim jeszcze jeździć skoro zacząłem prace w kwietniu ? I wtedy dostałem wszystkie papiery w sensie numer itd . Dzięki za odp ! :) :ok:

szczypior

Polskie auto w Norwegii

Postautor: szczypior » pt paź 14, 2016 7:00 pm

Skal du oppholde deg i Norge i inntil ett år, kan du bruke utenlandsregistrert kjøretøy uten å søke om kjøretillatelse. Du må til enhver tid kunne dokumentere at oppholdet ikke overstiger ett år fra innreisetidspunktet. Med innreisetidspunktet menes det tidspunktet du reiser inn til Norge, ikke tidspunktet kjøretøyet blir innført.

Jeśli masz przebywać w Norwegii do jednego roku, to możesz używać pojazd zarejestrowany za granicą, bez aplikowania o pozwolenie na prowadzenie takiego pojazdu. Za każdym razem (domyślnie - podczas każdej kontroli policyjnej) musisz móc udokumentować, że twój pobyt nie przekracza jednego roku od dnia przyjazdu. Za dzień przyjazdu uważa się dzień, w którym ty przyjechałeś do Norwegii, a nie dzień, w którym został przyprowadzony samochód.

Czyli w twoim przypadku - max do kwietnia. Chyba że do tego czasu nadal nie otrzymasz stałej umowy o pracę i będziesz tutaj tylko tymczasowo, to możesz wnioskować o pozwolenie kierowania do 1 roku dłużej.

Więcej info: http://www.skatteetaten.no/no/Person/bi ... gjcehlfhjc

bozenka76

Polskie auto w Norwegii

Postautor: bozenka76 » pt paź 14, 2016 11:14 pm

Nie rozumiem co masz na mysli uwiazanie :?: Uwiazaniem jest rowniesz wynajecie mieszkania i praca w Norwegi.Samochod zawsze mozesz sprzedac,mniejszy problem niz z mieszkaniem gdzie masz 3 miesieczny okres wypowiedzenia ;-)

Konrado

Polskie auto w Norwegii

Postautor: Konrado » ndz paź 16, 2016 12:00 pm

Kiedyś było tak, że jak się dostało pracę to automatycznie nie można było korzystać z samochodu na polskich numerach. Zmieniło się coś?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Polskie auto w Norwegii

Postautor: KARRRAMBA » ndz paź 16, 2016 3:12 pm

Chyba nie
I to musi byc stala praca

kudi

Polskie auto w Norwegii

Postautor: kudi » ndz paź 16, 2016 4:58 pm

Ja nie mam stałego kontraktu tylko oppdrag i przez to nie chce kupować norweskiego auta bo nie wiem czy w przyszłym tygodniu bede miał prace i bede musiał wrócić do polski a z autem to juz się troche zaczynają problemy.. Dzięki za odpowiedzi :)

bozenka76

Polskie auto w Norwegii

Postautor: bozenka76 » ndz paź 16, 2016 6:41 pm

Wiesz to na takich oppdragach to ty sie mozesz bujac nawet i 5 lat ;-) to nie jest zadne wytlumaczenie bo nawet majac umowe na stale mozesz dostac wypowiedzenie i stracic prace.Ryzykuj twoja sprawa tylko potem jak cie zlapia to bedzie placz i bol po kieszeni ;-)

Awatar użytkownika
MICK_KK

Polskie auto w Norwegii

Postautor: MICK_KK » ndz paź 16, 2016 8:15 pm

KARRRAMBA pisze:Chyba nie
I to musi byc stala praca

przeciez pierwszy rok nie trzeba zglaszac ani nic nawet jak ma sie stala prace tzw fast-a

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Polskie auto w Norwegii

Postautor: KARRRAMBA » ndz paź 16, 2016 8:58 pm

Jak masz fasta to automatycznie nie wolno na blachach z pl jezdzic

JacekB

Polskie auto w Norwegii

Postautor: JacekB » ndz paź 16, 2016 11:39 pm

Tutaj jest dużo nt. jazdy polskim autem :
http://www.ewa-stensrod.no/aktualnosci/ ... -2016.html